Treci la conținut

Mărci greu de găsit, într-un singur magazin

Mărci greu de găsit în țara dumneavoastră, toate într-un singur magazin

Ajutor și contact
  • România (RON Lei)
Medpak
Cont Cărucior
  • Vitamine și suplimente
    • Vitamine și suplimente
    • Aminoacizi

      Aminoacizi

      Vezi tot: Aminoacizi →
      • L-Arginină
      • L-Carnitină
      • L-Carnozină
      • L-Citrulină
      • L-Glutation
      • L-Glutamină
      • L-Lizină
      • L-Prolină
      • L-Teanină
      • L-Triptofan
      • L-Tirozină
      • N-Acetil cisteină (NAC)
      • Vezi tot: Aminoacizi →
    • Antioxidanți

      Antioxidanți

      Vezi tot: Antioxidanți →
      • Acid alfa-lipoic
      • Astaxantină
      • Coenzima Q10 (CoQ10)
      • Luteină și zeaxantină
      • Quercetină
      • Resveratrol
    • Plante

      Plante

      Vezi tot: Plante →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberină
      • Cascara Sagrada
      • Gheara de pisică (Uña de Gato)
      • Curcumină și turmeric
      • Rădăcină de păpădie
      • Gheara diavolului
      • Echinacea
      • Usturoi
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Palmier pitic
      • Trifoi roșu
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Vezi tot: Plante →
    • Minerale

      Minerale

      Vezi tot: Minerale →
      • Crom
      • Calciu
      • Iod
      • Fier
      • Magneziu
      • Potasiu
      • Seleniu
      • Silice
      • Zinc
      • Vezi tot: Minerale →
    • Vitamine

      Vitamine

      Vezi tot: Vitamine →
      • Vitamina A
      • Vitamina B
      • Vitamina C
      • Vitamina D
      • Vitamina E
      • Vitamina K
      • Multivitamine
    • Ulei de pește și acizi grași omega (EPA, DHA)
    • Colagen
    • Probiotice
    • Melatonină
    • Alimente verzi și superalimente
    Vezi tot: Vitamine și suplimente →
  • Obiective de sănătate
    • Obiective de sănătate
    • Creier și funcții cognitive
    • Oase, articulații și cartilaje
    • Sănătate cardiovasculară
    • Detoxifiere și purificare
    • Sistem digestiv
    • Energie
    • Ochi și vedere
    • Păr, piele și unghii
    • Sistem imunitar
    • Rinichi și tract urinar
    • Sistem respirator
    • Somn
    • Slăbire
    • Sănătatea bărbaților
    • Sănătatea femeilor
    Vezi tot: Obiective de sănătate →
  • Sport
    • Sport
    • Carbohidrați

      Carbohidrați

      Vezi tot: Carbohidrați →
      • Carbo
      • Geluri energetice
      • Băuturi izotonice
    • Creatină

      Creatină

      Vezi tot: Creatină →
      • Creatină malat
      • Creatină monohidrat
    • Pre-antrenament

      Pre-antrenament

      Vezi tot: Pre-antrenament →
      • Stimulente pre-antrenament
      • Pompă pre-antrenament
      • Șuturi pre-antrenament
      • Stimulente
    • Pulberi proteice

      Pulberi proteice

      Vezi tot: Pulberi proteice →
      • Proteină vegetală
      • Amestecuri de proteină din zer
      • Concentrat de proteină din zer (WPC)
      • Izolat de proteină din zer (WPI)
    • Creșterea în greutate

      Creșterea în greutate

      Vezi tot: Creșterea în greutate →
      • Gainer-uri
    • Ardători de grăsime
    • Recuperare
    • Amplificatori de testosteron
    Vezi tot: Sport →
  • Frumusețe
    • Frumusețe
    • Baie și duș

      Baie și duș

      Vezi tot: Baie și duș →
      • Accesorii de baie
      • Bombe de baie și săruri
      • Exfoliante corporale
      • Geluri de duș
      • Săpunuri
    • Cosmetice corporale

      Cosmetice corporale

      Vezi tot: Cosmetice corporale →
      • Deodorante și antiperspirante
      • Loțiuni, unturi, creme și uleiuri corporale
    • Cosmetice faciale

      Cosmetice faciale

      Vezi tot: Cosmetice faciale →
      • Creme pentru ochi
      • Creme faciale
      • Acizi, uleiuri și seruri faciale
      • Curățarea facială
      • Hidrolate, ceturi și tonice
      • Măști și argile
    • Mâini și picioare

      Mâini și picioare

      Vezi tot: Mâini și picioare →
      • Tratamente pentru bătături, durități și halluci
      • Îngrijirea picioarelor
      • Îngrijirea mâinilor
    • Cosmetice pentru păr

      Cosmetice pentru păr

      Vezi tot: Cosmetice pentru păr →
      • Balsamuri
      • Vopsirea părului
      • Măști pentru păr
      • Uleiuri, seruri și spray-uri pentru păr
      • Șampoane
    • Igienă intimă

      Igienă intimă

      Vezi tot: Igienă intimă →
      • Geluri și săpunuri
      • Absorbante, proteje-slip, tampoane
    • Îngrijirea orală

      Îngrijirea orală

      Vezi tot: Îngrijirea orală →
      • Ape de gură
      • Periuțe de dinți
      • Paste de dinți
      • Capete de periuță de schimb
    • Protecție solară

      Protecție solară

      Vezi tot: Protecție solară →
      • Creme și loțiuni cu protecție solară
    Vezi tot: Frumusețe →
  • Machiaj
    • Machiaj
    • Machiaj pentru față

      Machiaj pentru față

      Vezi tot: Machiaj pentru față →
      • Creme BB și CC
      • Fonduri de ten
      • Fonduri de ten cu pernuță
      • Alte produse de machiaj pentru față
    • Machiaj pentru buze

      Machiaj pentru buze

      Vezi tot: Machiaj pentru buze →
      • Rujuri
      • Rujuri lichide și lucioase
      • Îngrijire pentru buze
    • Machiaj pentru ochi

      Machiaj pentru ochi

      Vezi tot: Machiaj pentru ochi →
      • Rimel
    • Instrumente și accesorii pentru machiaj
    Vezi tot: Machiaj →
  • Mamă și bebeluș
    • Mamă și bebeluș
    • Sarcină și maternitate

      Sarcină și maternitate

      Vezi tot: Sarcină și maternitate →
      • Planificarea sarcinii și teste
      • Îngrijire în sarcină
      • Sănătate în timpul sarcinii
      • Alăptare
      • Îngrijirea pielii și a corpului
    • Hrănirea copiilor

      Hrănirea copiilor

      Vezi tot: Hrănirea copiilor →
      • Tetine pentru biberoane
      • Biberoane
      • Căni pentru copii
      • Accesorii pentru hrănire
      • Depozitarea alimentelor
    • Sănătatea copiilor
    • Igiena copiilor
    • Nutriția copiilor
    • Suzete
    Vezi tot: Mamă și bebeluș →
  • Acasă
    • Acasă
    • Aromaterapie
      • Difuzoare și nebulizatoare
      • Seturi de uleiuri esențiale
      • Uleiuri esențiale individuale
      • Uleiuri parfumate
      • Bețișoare de tămâie
    • Protecția auzului
      • Căști de protecție
      • Accesorii pentru dopuri de urechi
      • Dopuri de urechi
    • Îngrijirea casei și curățenia
      • Produse de curățare pentru baie
      • Eco Zone 🍃
      • Produse de curățare pentru bucătărie
      • Produse de spălat
      • Produse de curățare universale
      • Neutralizatori de mirosuri
    • Protecția împotriva insectelor și căpușelor
      • Repelente electronice pentru căpușe
      • Repelente pentru insecte
    • Animale de companie
      • Accesorii pentru animale
      • Mâncare și gustări pentru animale
      • Îngrijirea și igiena animalelor
      • Suplimente pentru animale
      • Protecția împotriva căpușelor și purecilor
    • Accesorii pentru saună
      • Ulei esențial pentru saună
      • Unelte și echipamente pentru saună
    • Filtrarea apei și sticle
      • Sticle de apă
      • Filtre de apă
  • Sănătate
    • Sănătate
    • Alimentație sănătoasă

      Alimentație sănătoasă

      Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
      • Băuturi și amestecuri
      • Mic dejun și cereale
      • Cafea și ceai
      • Uleiuri și oțeturi
      • Băuturi sănătoase și sucuri
      • Gustări sănătoase
      • Ierburi și condimente
      • Dulcețuri, miere și creme dulci
      • Unt de nuci
      • Paste și tăiței
      • Sosuri și condimente
      • Nutriție sportivă
      • Alternative la zahăr
      • Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
    • Sănătate intimă

      Sănătate intimă

      Vezi tot: Sănătate intimă →
      • Prezervative
      • Lubrifianți și îngrijire intimă
      • Produse wellness pentru adulți
    • Produse medicale și teste
    Vezi tot: Sănătate →
  • Mărci
    • Mărci
    • Mărcile noastre
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Mărci populare
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Mărci noi
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Vezi tot: Mărci →

    Mărci

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Reduceri
  • Sezonul imunitar
  1. Acasă
  2. Sport
  3. Creșterea în greutate

Creșterea în greutate

(17 produse)
  • Gainer-uri
  • Cele mai relevante
  • Cel mai bine vândut
  • Alfabetic, A-Z
  • Alfabetic, Z-A
  • Preț, de la mic la mare
  • Preț, de la mare la mic
  • Data, de la vechi la nou
  • Data, de la nou la vechi
Vizualizați ca

  • vitamine, minerale, probiotice și produse de îngrijire a pielii pentru toamnă


    Vezi acum
  • BioTech USA Hyper Mass, Chocolate Flavoured - 2270 g BioTech USA Hyper Mass, Chocolate Flavoured - 2270 g
    Epuizat
    25% reducere

    BioTech USA

    BioTech USA Hyper Mass, Cu aromă de ciocolată - 2270 g

    No reviews
    Preț de vânzare 237,10 lei Preț normal 316,39 lei
    Preț unitar104,45 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Triple Chocolate - 2720 g
    Epuizat

    PVL

    PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Triple Chocolate - 2720 g

    No reviews
    Preț normal 152,09 lei
    Preț unitar55,92 lei /kg
    Vezi detalii
  • Olimp Gain Bolic 6000, Vanilla - 1000 g

    Olimp

    Olimp Gain Bolic 6000, Vanilie - 1000 g

    No reviews
    Preț normal 96,89 lei
    Preț unitar96,89 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Gainer, Strawberry Banana - 2270 g
    Epuizat

    PVL

    PVL Mutant Mass Gainer, St RAW fructe de pădure Banana - 2270 g

    No reviews
    Preț normal 162,39 lei
    Preț unitar71,54 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Gainer, Triple Chocolate - 2270 g
    Epuizat

    PVL

    PVL Mutant Mass Gainer, Triple Chocolate - 2270 g

    No reviews
    Preț normal 158,39 lei
    Preț unitar69,78 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Cream Cake - 2720 g

    PVL

    PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Cream Cake - 2720 g

    No reviews
    Preț normal 152,19 lei
    Preț unitar55,95 lei /kg
    Vezi detalii
  • Olimp Gain Bolic 6000, Chocolate - 1000 g

    Olimp

    Olimp Gain Bolic 6000, Ciocolată - 1000 g

    No reviews
    Preț normal 96,29 lei
    Preț unitar96,29 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Gainer, Vanilla Ice Cream - 2270 g
    Epuizat

    PVL

    PVL Mutant Mass Gainer, Înghețată de vanilie - 2270 g

    No reviews
    Preț normal 164,79 lei
    Preț unitar72,59 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Gainer, Chocolate Fudge Brownie - 2270 g
    Epuizat

    PVL

    PVL Mutant Mass Gainer, Chocolate Fudge Brownie - 2270 g

    1 review
    Preț normal 163,79 lei
    Preț unitar72,15 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Gainer, Cream Cake - 2270 g
    Epuizat

    PVL

    PVL Mutant Mass Gainer, Cream Cake - 2270 g

    1 review
    Preț normal 151,59 lei
    Preț unitar66,78 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Vanilla Ice Cream - 2720 g
    Epuizat

    PVL

    PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Înghețată de vanilie - 2720 g

    No reviews
    Preț normal 152,19 lei
    Preț unitar55,95 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass XXXtreme Gainer, Vanilla Ice Cream - 1000 g
    11% reducere

    PVL (Mutant)

    PVL Mutant Mass XXXtreme Gainer, înghețată de vanilie - 1000 g

    No reviews
    Preț de vânzare 76,36 lei Preț normal 85,39 lei
    Preț unitar76,36 lei /kg
    Vezi detalii
  • Olimp Gain Bolic 6000, Strawberry - 3500 g
    Epuizat

    Olimp

    Olimp Gain Bolic 6000, St RAW berry - 3500 g

    No reviews
    Preț normal 305,89 lei
    Preț unitar87,40 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Vanilla Ice Cream - 5450 g
    Epuizat

    PVL

    PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Înghețată de vanilie - 5450 g

    No reviews
    Preț normal 253,79 lei
    Preț unitar46,57 lei /kg
    Vezi detalii
  • Olimp Gain Bolic 6000, Strawberry - 1000 g

    Olimp

    Olimp Gain Bolic 6000, St RAW berry - 1000 g

    No reviews
    Preț normal 96,29 lei
    Preț unitar96,29 lei /kg
    Vezi detalii
  • Olimp Gain Bolic 6000, Cookie - 1000 g
    Epuizat

    Olimp

    Olimp Gain Bolic 6000, Cookie - 1000 g

    No reviews
    Preț normal 81,19 lei
    Preț unitar81,19 lei /kg
    Vezi detalii
  • PVL Mutant Mass Gainer, Chocolate Fudge Brownie - 6800 g
    Epuizat

    PVL

    PVL Mutant Mass Gainer, Chocolate Fudge Brownie - 6800 g

    No reviews
    Preț normal 384,99 lei
    Preț unitar56,62 lei /kg
    Vezi detalii

Building muscle mass is a rigorous process that poses a significant challenge, even with strict dietary and training regimes. For this reason, many athletes opt for an additional boost to help overcome frustrating plateaus. Mass gainers are effective supplements that enhance performance, allowing for longer and more intense workouts.

What to Know About Mass and Strength Supplements?

When discussing muscle building, the term protein always comes into play. This essential nutrient is responsible for the proper development and growth of muscles. However, carbohydrates, often overlooked, are equally crucial in the right mix for mass and strength.

While taking supplements is not mandatory for muscle mass building, they can contribute to achieving splendid results. These products can help maximize physical performance, promoting quicker attainment of desired outcomes.

Mass gainers and strength supplements effectively help to :

  • Gain desired muscle mass
  • Prepare the body adequately before workouts
  • Regenerate the body after workouts
  • Benefit from an additional source of vitamins, amino acids, lipids, and sugars for emergencies

Choosing Mass Gainers for Slim Individuals

High-calorie gainers are designed for slim individuals, often referred to as hardgainers or ectomorphs , who struggle to gain weight even with high-calorie diets. They can tap into the potential of gainers to aid their process.

Typically, mass gainers for slim individuals consist of :

  • 70-85% carbohydrates
  • 10-30% proteins
  • 1-5%
5 aturated fats

These supplements provide thousands of extra calories, fostering positive body mass growth. They improve insulin sensitivity, converting consumed carbs into needed energy for successful workouts and, consequently, developing visible and healthy muscle tissue.

Are Lactose-Free Mass Gainers Effective?

Whey protein is the most common type of protein found in various mass growth supplements. Unfortunately, many individuals cannot consume products containing lactose, present in whey protein derived from cow, sheep, or goat whey.

In such cases, individuals looking to increase their mass should explore products based on plant proteins (like pea, soy, rice, or pumpkin seeds) and other animal-derived proteins (like egg, beef, or fish). These serve as effective alternatives to whey protein, offering similar health benefits and lean body mass development.

However, if finding suitable lactose-free protein is an issue, supplements with added lactase, an enzyme that prevents potential digestive problems from lactose consumption, are an effective solution.

Mass Gainers for Beginners: What to Consider?

What mass gainers are recommended for beginners? Each one has unique properties and effectiveness, but considering a few key tips can guide you toward the right product.

  • Type of protein used in the supplement – having various proteins in one product provides greater anabolic value. However, some may not be suitable for individuals with allergies.
  • Quality of carbohydrates – avoid supplements with unhealthy glucose, opting for those based on maltodextrin or natural carbohydrates instead.
  • Proper carbohydrate to protein ratio – dictated by factors like body type, metabolism, and expected results.
  • Supportive substances – creatine, arginine, BCAA, alpha-lipoic acid, and others that stimulate carbohydrate and protein absorption, boosting energy and lean mass growth.

Gainers vs. BULKs: What's the Difference?

When choosing a mass gainer , it's beneficial to understand the differences between the two most popular supplement types: gainers and BULKs. Both aim to supplement daily diets with essential elements for proper muscle mass building, yet they have several distinctive features.

  • Gainers are high-calorie products with an approximate carb to protein ratio of 80/20. They are ideal for those seeking to increase their energy reserves or those battling fast metabolisms (e.g. ectomorphs).
  • BULKs have a rough carbohydrate to protein ratio of 50/50. Besides providing substantial energy doses, BULK supplements offer a solid base for muscle building and r Ecover y. They're an interesting meal alternative for athletes with an already established muscle mass or individuals aiming for visible growth while minimizing fat tissue development (like endomorphs).
Medpak

Descoperă Medpak – destinația ta de încredere pentru produse premium de sănătate și wellness din 2014. Oferim suplimente alimentare, accesorii fitness și cosmetice atent selecționate din Cracovia, Polonia, clienților din întreaga Europă.

  • Facebook
  • Instagram
  • România (RON Lei)

Informații

  • Politica de confidențialitate
  • Politica de returnare
  • Termenii serviciului
  • Retragere din contract
  • Recomandă un produs

Serviciu clienți

  • Despre noi
  • Informații despre plată
  • Informații despre livrare
  • Returnări și schimburi
  • Impressum
  • Blog
  • Site-ul nostru en-gros
  • Contact

Contact

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Lun–Vin: 08:00-16:00

Contactează-ne acum

© 2026 Medpak.
Metode de plată acceptate
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Alegeți opțiunile

Articol adăugat în coșul de cumpărături.

Vizualizați coșul