Treci la conținut

Mărci greu de găsit, într-un singur magazin

Mărci greu de găsit în țara dumneavoastră, toate într-un singur magazin

Ajutor și contact
  • România (RON Lei)
Medpak
Cont Cărucior
  • Vitamine și suplimente
    • Vitamine și suplimente
    • Aminoacizi

      Aminoacizi

      Vezi tot: Aminoacizi →
      • L-Arginină
      • L-Carnitină
      • L-Carnozină
      • L-Citrulină
      • L-Glutation
      • L-Glutamină
      • L-Lizină
      • L-Prolină
      • L-Teanină
      • L-Triptofan
      • L-Tirozină
      • N-Acetil cisteină (NAC)
      • Vezi tot: Aminoacizi →
    • Antioxidanți

      Antioxidanți

      Vezi tot: Antioxidanți →
      • Acid alfa-lipoic
      • Astaxantină
      • Coenzima Q10 (CoQ10)
      • Luteină și zeaxantină
      • Quercetină
      • Resveratrol
    • Plante

      Plante

      Vezi tot: Plante →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberină
      • Cascara Sagrada
      • Gheara de pisică (Uña de Gato)
      • Curcumină și turmeric
      • Rădăcină de păpădie
      • Gheara diavolului
      • Echinacea
      • Usturoi
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Palmier pitic
      • Trifoi roșu
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Vezi tot: Plante →
    • Minerale

      Minerale

      Vezi tot: Minerale →
      • Crom
      • Calciu
      • Iod
      • Fier
      • Magneziu
      • Potasiu
      • Seleniu
      • Silice
      • Zinc
      • Vezi tot: Minerale →
    • Vitamine

      Vitamine

      Vezi tot: Vitamine →
      • Vitamina A
      • Vitamina B
      • Vitamina C
      • Vitamina D
      • Vitamina E
      • Vitamina K
      • Multivitamine
    • Ulei de pește și acizi grași omega (EPA, DHA)
    • Colagen
    • Probiotice
    • Melatonină
    • Alimente verzi și superalimente
    Vezi tot: Vitamine și suplimente →
  • Obiective de sănătate
    • Obiective de sănătate
    • Creier și funcții cognitive
    • Oase, articulații și cartilaje
    • Sănătate cardiovasculară
    • Detoxifiere și purificare
    • Sistem digestiv
    • Energie
    • Ochi și vedere
    • Păr, piele și unghii
    • Sistem imunitar
    • Rinichi și tract urinar
    • Sistem respirator
    • Somn
    • Slăbire
    • Sănătatea bărbaților
    • Sănătatea femeilor
    Vezi tot: Obiective de sănătate →
  • Sport
    • Sport
    • Carbohidrați

      Carbohidrați

      Vezi tot: Carbohidrați →
      • Carbo
      • Geluri energetice
      • Băuturi izotonice
    • Creatină

      Creatină

      Vezi tot: Creatină →
      • Creatină malat
      • Creatină monohidrat
    • Pre-antrenament

      Pre-antrenament

      Vezi tot: Pre-antrenament →
      • Stimulente pre-antrenament
      • Pompă pre-antrenament
      • Șuturi pre-antrenament
      • Stimulente
    • Pulberi proteice

      Pulberi proteice

      Vezi tot: Pulberi proteice →
      • Proteină vegetală
      • Amestecuri de proteină din zer
      • Concentrat de proteină din zer (WPC)
      • Izolat de proteină din zer (WPI)
    • Creșterea în greutate

      Creșterea în greutate

      Vezi tot: Creșterea în greutate →
      • Gainer-uri
    • Ardători de grăsime
    • Recuperare
    • Amplificatori de testosteron
    Vezi tot: Sport →
  • Frumusețe
    • Frumusețe
    • Baie și duș

      Baie și duș

      Vezi tot: Baie și duș →
      • Accesorii de baie
      • Bombe de baie și săruri
      • Exfoliante corporale
      • Geluri de duș
      • Săpunuri
    • Cosmetice corporale

      Cosmetice corporale

      Vezi tot: Cosmetice corporale →
      • Deodorante și antiperspirante
      • Loțiuni, unturi, creme și uleiuri corporale
    • Cosmetice faciale

      Cosmetice faciale

      Vezi tot: Cosmetice faciale →
      • Creme pentru ochi
      • Creme faciale
      • Acizi, uleiuri și seruri faciale
      • Curățarea facială
      • Hidrolate, ceturi și tonice
      • Măști și argile
    • Mâini și picioare

      Mâini și picioare

      Vezi tot: Mâini și picioare →
      • Tratamente pentru bătături, durități și halluci
      • Îngrijirea picioarelor
      • Îngrijirea mâinilor
    • Cosmetice pentru păr

      Cosmetice pentru păr

      Vezi tot: Cosmetice pentru păr →
      • Balsamuri
      • Vopsirea părului
      • Măști pentru păr
      • Uleiuri, seruri și spray-uri pentru păr
      • Șampoane
    • Igienă intimă

      Igienă intimă

      Vezi tot: Igienă intimă →
      • Geluri și săpunuri
      • Absorbante, proteje-slip, tampoane
    • Îngrijirea orală

      Îngrijirea orală

      Vezi tot: Îngrijirea orală →
      • Ape de gură
      • Periuțe de dinți
      • Paste de dinți
      • Capete de periuță de schimb
    • Protecție solară

      Protecție solară

      Vezi tot: Protecție solară →
      • Creme și loțiuni cu protecție solară
    Vezi tot: Frumusețe →
  • Machiaj
    • Machiaj
    • Machiaj pentru față

      Machiaj pentru față

      Vezi tot: Machiaj pentru față →
      • Creme BB și CC
      • Fonduri de ten
      • Fonduri de ten cu pernuță
      • Alte produse de machiaj pentru față
    • Machiaj pentru buze

      Machiaj pentru buze

      Vezi tot: Machiaj pentru buze →
      • Rujuri
      • Rujuri lichide și lucioase
      • Îngrijire pentru buze
    • Machiaj pentru ochi

      Machiaj pentru ochi

      Vezi tot: Machiaj pentru ochi →
      • Rimel
    • Instrumente și accesorii pentru machiaj
    Vezi tot: Machiaj →
  • Mamă și bebeluș
    • Mamă și bebeluș
    • Sarcină și maternitate

      Sarcină și maternitate

      Vezi tot: Sarcină și maternitate →
      • Planificarea sarcinii și teste
      • Îngrijire în sarcină
      • Sănătate în timpul sarcinii
      • Alăptare
      • Îngrijirea pielii și a corpului
    • Hrănirea copiilor

      Hrănirea copiilor

      Vezi tot: Hrănirea copiilor →
      • Tetine pentru biberoane
      • Biberoane
      • Căni pentru copii
      • Accesorii pentru hrănire
      • Depozitarea alimentelor
    • Sănătatea copiilor
    • Igiena copiilor
    • Nutriția copiilor
    • Suzete
    Vezi tot: Mamă și bebeluș →
  • Acasă
    • Acasă
    • Aromaterapie
      • Difuzoare și nebulizatoare
      • Seturi de uleiuri esențiale
      • Uleiuri esențiale individuale
      • Uleiuri parfumate
      • Bețișoare de tămâie
    • Protecția auzului
      • Căști de protecție
      • Accesorii pentru dopuri de urechi
      • Dopuri de urechi
    • Îngrijirea casei și curățenia
      • Produse de curățare pentru baie
      • Eco Zone 🍃
      • Produse de curățare pentru bucătărie
      • Produse de spălat
      • Produse de curățare universale
      • Neutralizatori de mirosuri
    • Protecția împotriva insectelor și căpușelor
      • Repelente electronice pentru căpușe
      • Repelente pentru insecte
    • Animale de companie
      • Accesorii pentru animale
      • Mâncare și gustări pentru animale
      • Îngrijirea și igiena animalelor
      • Suplimente pentru animale
      • Protecția împotriva căpușelor și purecilor
    • Accesorii pentru saună
      • Ulei esențial pentru saună
      • Unelte și echipamente pentru saună
    • Filtrarea apei și sticle
      • Sticle de apă
      • Filtre de apă
  • Sănătate
    • Sănătate
    • Alimentație sănătoasă

      Alimentație sănătoasă

      Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
      • Băuturi și amestecuri
      • Mic dejun și cereale
      • Cafea și ceai
      • Uleiuri și oțeturi
      • Băuturi sănătoase și sucuri
      • Gustări sănătoase
      • Ierburi și condimente
      • Dulcețuri, miere și creme dulci
      • Unt de nuci
      • Paste și tăiței
      • Sosuri și condimente
      • Nutriție sportivă
      • Alternative la zahăr
      • Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
    • Sănătate intimă

      Sănătate intimă

      Vezi tot: Sănătate intimă →
      • Prezervative
      • Lubrifianți și îngrijire intimă
      • Produse wellness pentru adulți
    • Produse medicale și teste
    Vezi tot: Sănătate →
  • Mărci
    • Mărci
    • Mărcile noastre
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Mărci populare
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Mărci noi
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Vezi tot: Mărci →

    Mărci

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Reduceri
  • Sezonul imunitar
  1. Acasă
  2. Vitamine și suplimente
  3. Minerale
  4. Iod

Iod

(36 produse)
  • Crom
  • Calciu
  • Iod
  • Fier
  • Magneziu
  • Potasiu
  • Seleniu
  • Silice
  • Zinc
  • Cele mai relevante
  • Cel mai bine vândut
  • Alfabetic, A-Z
  • Alfabetic, Z-A
  • Preț, de la mic la mare
  • Preț, de la mare la mic
  • Data, de la vechi la nou
  • Data, de la nou la vechi
Vizualizați ca

  • vitamine, minerale, probiotice și produse de îngrijire a pielii pentru toamnă


    Vezi acum
  • Iodica Liquid Iodine Concentrate - 100 ml Iodica Liquid Iodine Concentrate - 100 ml

    IODICA WORLD

    Iodica Concentrat de iod lichid - 100 ml

    14 reviews
    Preț normal 99,29 lei
    Preț unitar992,90 lei /l
    Vezi detalii
  • Aliness Iodine (Potassium Iodide) 200 mcg - 200 Tablets Aliness Iodine (Potassium Iodide) 200 mcg - 200 Tablets Aliness Iodine (Potassium Iodide) 200 mcg - 200 Tablets

    Aliness

    Aliness Iod (Iodură de potasiu) 200 mcg - 200 Tablete

    5 reviews
    Preț normal 42,69 lei
    Preț unitar0,21 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Iodica Liquid Iodine Concentrate - 240 ml

    IODICA WORLD

    Iodica Concentrat lichid de iod - 240 ml

    16 reviews
    Preț normal 139,49 lei
    Preț unitar581,21 lei /l
    Vezi detalii
  • ChemWorld Lugol's Solution 5% - 100 ml

    Emspit

    ChemWorld Soluție Lugol 5% - 100 ml

    8 reviews
    Preț normal 84,49 lei
    Preț unitar844,90 lei /l
    Vezi detalii
  • Swanson Kelp Iodine Source 225 mcg - 250 Tablets Swanson Kelp Iodine Source 225 mcg - 250 Tablets Swanson Kelp Iodine Source 225 mcg - 250 Tablets Swanson Kelp Iodine Source 225 mcg - 250 Tablets

    Swanson

    Swanson Kelp Sursă de iod 225 mcg - 250 Tablete

    8 reviews
    Preț normal 46,89 lei
    Preț unitar0,19 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Skoczylas Silicon, Boron, Iodine (Horsetail, Bamboo, Algae) - 60 Capsules

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas Silicon, Bor, Iod (Coada calului, Bambus, Alge) - 60 capsule

    5 reviews
    Preț normal 60,09 lei
    Preț unitar1,00 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Dr. Jacob's Iodine, drops - 20 ml Dr. Jacob's Iodine, drops - 20 ml Dr. Jacob's Iodine, drops - 20 ml
    Epuizat

    Dr. Jacob's

    Dr. Jacob's Iod, picături - 20 ml

    4 reviews
    Preț normal 49,89 lei
    Preț unitar24,95 lei /10ml
    Vezi detalii
  • Solgar North Atlantic Kelp - 250 Tablets Solgar North Atlantic Kelp - 250 Tablets Solgar North Atlantic Kelp - 250 Tablets Solgar North Atlantic Kelp - 250 Tablets Solgar North Atlantic Kelp - 250 Tablets
    Epuizat

    Solgar

    Solgar Kelp din Atlanticul de Nord - 250 Tablete

    9 reviews
    Preț normal 97,99 lei
    Preț unitar0,39 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Optimox Iodoral 12,5 mg - 180 Tablets Optimox Iodoral 12,5 mg - 180 Tablets

    Optimox

    Optimox Iodoral 12,5 mg - 180 Tablete

    6 reviews
    Preț normal 457,19 lei
    Preț unitar2,54 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Optimox Iodoral 12,5 mg - 90 Tablets Optimox Iodoral 12,5 mg - 90 Tablets

    Optimox

    Optimox Iodoral 12,5 mg - 90 Tablete

    6 reviews
    Preț normal 258,69 lei
    Preț unitar2,87 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Kelp 325 mcg - 250 Veg Capsules Now Foods Kelp 325 mcg - 250 Veg Capsules Now Foods Kelp 325 mcg - 250 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods Kelp 325 mcg - 250 Veg capsule

    No reviews
    Preț normal 83,59 lei
    Preț unitar0,33 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Vitaler's Iodine 200 mcg - 120 Capsules Vitaler's Iodine 200 mcg - 120 Capsules Vitaler's Iodine 200 mcg - 120 Capsules Vitaler's Iodine 200 mcg - 120 Capsules Vitaler's Iodine 200 mcg - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Iod 200 mcg - 120 capsule

    No reviews
    Preț normal 36,09 lei
    Preț unitar0,30 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Dr. Jacob's Iodine + Selenium probio - 90 Capsules Dr. Jacob's Iodine + Selenium probio - 90 Capsules Dr. Jacob's Iodine + Selenium probio - 90 Capsules

    Dr. Jacob's

    Dr. Jacob's Iod + Seleniu probio - 90 capsule

    No reviews
    Preț normal 114,29 lei
    Preț unitar1,27 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Ostrovit Kelp - 250 Tablets Ostrovit Kelp - 250 Tablets
    10% reducere

    Ostrovit

    Ostrovit Kelp - 250 Tablete

    2 reviews
    Preț de vânzare 36,26 lei Preț normal 40,29 lei
    Preț unitar0,18 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Kelp 150 mcg - 200 Tablets
    Epuizat

    Now Foods

    Now Foods Kelp 150 mcg - 200 Tablete

    2 reviews
    Preț normal 63,09 lei
    Preț unitar0,32 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Medica Herbs Natural Kelp - 80 Capsules Medica Herbs Natural Kelp - 80 Capsules

    Medica Herbs

    Medica Herbs Kelp natural - 80 capsule

    5 reviews
    Preț normal 19,89 lei
    Preț unitar0,25 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Kenay Iodine Bio Kelp PureSea - 60 Capsules

    Kenay

    Kenay Iod Bio Kelp PureSea - 60 capsule

    No reviews
    Preț normal 46,29 lei
    Preț unitar0,77 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • MyVita Chlorella 250 mg - 1000 Tablets MyVita Chlorella 250 mg - 1000 Tablets MyVita Chlorella 250 mg - 1000 Tablets

    MyVita

    MyVita Chlorella 250 mg - 1000 Tablete

    2 reviews
    Preț normal 90,19 lei
    Preț unitar0,90 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Life Extension Sea-Iodine 1000 mcg - 60 Veg Capsules

    Life Extension

    Life Extension Iod de mare 1000 mcg - 60 capsule vegetale

    2 reviews
    Preț normal 46,89 lei
    Preț unitar0,78 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Aura Herbals Jodadrop – bioactive source of iodine, concentrate, drops - 30 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals Jodadrop - sursă bioactivă de iod, concentrat, picături - 30 ml

    No reviews
    Preț normal 91,39 lei
    Preț unitar3.046,33 lei /l
    Vezi detalii
  • ChemWorld Lugol's Solution 12% - 100 ml ChemWorld Lugol's Solution 12% - 100 ml

    Emspit

    ChemWorld Soluție Lugol 12% - 100 ml

    3 reviews
    Preț normal 170,09 lei
    Preț unitar1.700,90 lei /l
    Vezi detalii
  • Formeds Bicaps Kelp - 60 Capsules
    Epuizat

    Formeds

    Formeds Bicaps Kelp - 60 capsule

    No reviews
    Preț normal 64,99 lei
    Preț unitar1,08 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Medverita Iodine 200 mcg - 180 Capsules

    Medverita

    Medverita Iod 200 mcg - 180 capsule

    No reviews
    Preț normal 33,09 lei
    Preț unitar0,18 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Anterior
  • Page 1 / 2
  • 1
  • 2
  • Următorul

Iodul: Un oligoelement vital pentru o sănătate optimă

Iodul este un oligoelement esențial care joacă un rol crucial în menținerea funcțiilor de bază ale organismului. În ciuda importanței sale, organismul uman nu poate produce iod pe cont propriu, făcând necesară suplimentarea externă. Deși obținerea iodului din surse alimentare este ideală, nu este întotdeauna fezabilă, ceea ce duce la o deficiență de iod generalizată. Acest ghid cuprinzător explorează proprietățile și efectele iodului asupra organismului, importanța sa pentru sănătatea tiroidei și dezvoltarea creierului, și beneficiile suplimentării corespunzătoare.

Proprietățile și efectele iodului asupra organismului

Iodul este un oligoelement necesar în cantități mici pentru o sănătate optimă. Se găsește în principal în apele sărate, organismele marine precum fructele de mare și peștele sunt surse naturale excelente de iod. Conținutul de iod din alimentele pe bază de plante poate varia semnificativ în funcție de solul în care au fost cultivate, ceea ce face dificilă dependența exclusivă de legume și fructe pentru un aport adecvat de iod.

Importanța iodului în organism se extinde mult dincolo de rolul său bine cunoscut în funcția tiroidiană:

  • Permite producerea hormonilor tiroidieni (tiroxină și triiodotironină)
  • Reglează procesele metabolice, inclusiv greutatea, temperatura corpului, și energie niveluri
  • facilitează reacțiile enzimatice și comunicarea intercelulară
  • protejează împotriva proceselor inflamatorii
  • neutralizează toxinele biologice și chimice
  • Susține sistemul nervos
  • Promovează dezvoltarea corectă a inimii, rinichilor, și a mușchilor
  • Contribuie la sănătatea părului, pielii, și la creșterea unghiilor

Legătura iod-sare și riscurile asociateSalt Connection and Deficiency Risks

Din punct de vedere istoric, deficitul de iod a fost o problemă de sănătate globală, care a dus la numeroase probleme legate de disfuncția organelor. Organizația Mondială a Sănătății (OMS) a abordat cu succes această problemă prin recomandarea iodării sării de masă, un program considerat încă una dintre cele mai eficiente inițiative de sănătate publică din istorie.

Cu toate acestea, tendința actuală de reducere a consumului de sare, deși benefică pentru sănătatea generală, a generat îngrijorări cu privire la potențiala deficiență de iod. În multe țări, sarea iodată rămâne principala sursă de iod alimentar. Un aport scăzut de iod poate duce la diverse probleme de sănătate, inclusiv:

  • hipotiroidism
  • gușă vizibilă (mărirea glandei tiroide)
  • dificultăți respiratorii
  • letargie și apatie
  • probleme de înghițire
  • Creștere necontrolată în greutate

Este important să rețineți că simptomele deficitului de iod se pot manifesta în câteva săptămâni de la debut, subliniind necesitatea unui aport, adecvat constant.

Suplimentarea cu iod: Vital pentru sănătatea tiroidei și dezvoltarea creierului

Suplimentarea cu iod este esențială nu numai pentru menținerea sănătății tiroidei, ci și pentru susținerea dezvoltării creierului, în special la copii și în timpul sarcinii. Beneficiile aportului adecvat de iod se extind mult dincolo de funcția tiroidiană de bază:

Prevenirea complicațiilor cauzate de deficitul de iod

Deficitul de iod rămâne o problemă semnificativă de sănătate la nivel mondial, putând cauza leziuni cerebrale care pot fi prevenite la nou-născuți și sugari. Cercetările au legat aportul inadecvat de iod de:

  • retard intelectual
  • niveluri mai scăzute de IQ
  • creștere întârziată la copii
  • leziuni ale creierului fetal și probleme de dezvoltare la femeile însărcinate

sprijinirea dezvoltării creierului

Asigurarea unui aport adecvat de iod este vitală pentru femeile însărcinate și copii pentru a evita riscurile de dezvoltare. Suplimentarea adecvată cu iod poate ajuta la prevenirea:

  • Schimbărilor de dispoziție
  • Problemelor de concentrare
  • Dificultăților de învățare

Avantajele suplimentelor cu iod lichid

Deși sunt disponibile diverse suplimente cu iod, picăturile de iod lichid oferă mai multe beneficii:

  • absorbție rapidă în cavitatea bucală
  • intrare rapidă în fluxul sanguin
  • absorbție eficientă de către receptorii glandei tiroide
  • toleranță mai bună comparativ cu comprimatele, în special pentru copii
  • acoperire eficientă a necesarului zilnic de iod

Concluzie: Îmbrățișarea importanței iodului

Iodul este un mineral vital, esențial pentru funcția tiroidiană și dezvoltarea creierului. Prin asigurarea unui aport adecvat de iod prin dietă sau suplimente, putem ajuta la prevenirea efectelor adverse ale deficienței și la promovarea sănătății și bunăstării generale. Pentru cei care iau în considerare suplimentarea cu iod, picăturile de iod lichid, reprezintă o opțiune excelentă datorită ușurinței de utilizare și ratei ridicate de absorbție.

Explorați gama noastră de suplimente de iod de înaltă calitate la Medpak pentru a vă susține sănătatea tiroidei și bunăstarea generală. Nu uitați să consultați un profesionist din domeniul sănătății înainte de a începe orice regim nou de suplimente, în special dacă aveți afecțiuni tiroidiene preexistente sau sunteți însărcinată.

Medpak

Descoperă Medpak – destinația ta de încredere pentru produse premium de sănătate și wellness din 2014. Oferim suplimente alimentare, accesorii fitness și cosmetice atent selecționate din Cracovia, Polonia, clienților din întreaga Europă.

  • Facebook
  • Instagram
  • România (RON Lei)

Informații

  • Politica de confidențialitate
  • Politica de returnare
  • Termenii serviciului
  • Retragere din contract
  • Recomandă un produs

Serviciu clienți

  • Despre noi
  • Informații despre plată
  • Informații despre livrare
  • Returnări și schimburi
  • Impressum
  • Blog
  • Site-ul nostru en-gros
  • Contact

Contact

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Lun–Vin: 08:00-16:00

Contactează-ne acum

© 2026 Medpak.
Metode de plată acceptate
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Alegeți opțiunile

Articol adăugat în coșul de cumpărături.

Vizualizați coșul