Treci la conținut

Mărci greu de găsit, într-un singur magazin

Mărci greu de găsit în țara dumneavoastră, toate într-un singur magazin

Ajutor și contact
  • România (RON Lei)
Medpak
Cont Cărucior
  • Vitamine și suplimente
    • Vitamine și suplimente
    • Aminoacizi

      Aminoacizi

      Vezi tot: Aminoacizi →
      • L-Arginină
      • L-Carnitină
      • L-Carnozină
      • L-Citrulină
      • L-Glutation
      • L-Glutamină
      • L-Lizină
      • L-Prolină
      • L-Teanină
      • L-Triptofan
      • L-Tirozină
      • N-Acetil cisteină (NAC)
      • Vezi tot: Aminoacizi →
    • Antioxidanți

      Antioxidanți

      Vezi tot: Antioxidanți →
      • Acid alfa-lipoic
      • Astaxantină
      • Coenzima Q10 (CoQ10)
      • Luteină și zeaxantină
      • Quercetină
      • Resveratrol
    • Plante

      Plante

      Vezi tot: Plante →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberină
      • Cascara Sagrada
      • Gheara de pisică (Uña de Gato)
      • Curcumină și turmeric
      • Rădăcină de păpădie
      • Gheara diavolului
      • Echinacea
      • Usturoi
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Palmier pitic
      • Trifoi roșu
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Vezi tot: Plante →
    • Minerale

      Minerale

      Vezi tot: Minerale →
      • Crom
      • Calciu
      • Iod
      • Fier
      • Magneziu
      • Potasiu
      • Seleniu
      • Silice
      • Zinc
      • Vezi tot: Minerale →
    • Vitamine

      Vitamine

      Vezi tot: Vitamine →
      • Vitamina A
      • Vitamina B
      • Vitamina C
      • Vitamina D
      • Vitamina E
      • Vitamina K
      • Multivitamine
    • Ulei de pește și acizi grași omega (EPA, DHA)
    • Colagen
    • Probiotice
    • Melatonină
    • Alimente verzi și superalimente
    Vezi tot: Vitamine și suplimente →
  • Obiective de sănătate
    • Obiective de sănătate
    • Creier și funcții cognitive
    • Oase, articulații și cartilaje
    • Sănătate cardiovasculară
    • Detoxifiere și purificare
    • Sistem digestiv
    • Energie
    • Ochi și vedere
    • Păr, piele și unghii
    • Sistem imunitar
    • Rinichi și tract urinar
    • Sistem respirator
    • Somn
    • Slăbire
    • Sănătatea bărbaților
    • Sănătatea femeilor
    Vezi tot: Obiective de sănătate →
  • Sport
    • Sport
    • Carbohidrați

      Carbohidrați

      Vezi tot: Carbohidrați →
      • Carbo
      • Geluri energetice
      • Băuturi izotonice
    • Creatină

      Creatină

      Vezi tot: Creatină →
      • Creatină malat
      • Creatină monohidrat
    • Pre-antrenament

      Pre-antrenament

      Vezi tot: Pre-antrenament →
      • Stimulente pre-antrenament
      • Pompă pre-antrenament
      • Șuturi pre-antrenament
      • Stimulente
    • Pulberi proteice

      Pulberi proteice

      Vezi tot: Pulberi proteice →
      • Proteină vegetală
      • Amestecuri de proteină din zer
      • Concentrat de proteină din zer (WPC)
      • Izolat de proteină din zer (WPI)
    • Creșterea în greutate

      Creșterea în greutate

      Vezi tot: Creșterea în greutate →
      • Gainer-uri
    • Ardători de grăsime
    • Recuperare
    • Amplificatori de testosteron
    Vezi tot: Sport →
  • Frumusețe
    • Frumusețe
    • Baie și duș

      Baie și duș

      Vezi tot: Baie și duș →
      • Accesorii de baie
      • Bombe de baie și săruri
      • Exfoliante corporale
      • Geluri de duș
      • Săpunuri
    • Cosmetice corporale

      Cosmetice corporale

      Vezi tot: Cosmetice corporale →
      • Deodorante și antiperspirante
      • Loțiuni, unturi, creme și uleiuri corporale
    • Cosmetice faciale

      Cosmetice faciale

      Vezi tot: Cosmetice faciale →
      • Creme pentru ochi
      • Creme faciale
      • Acizi, uleiuri și seruri faciale
      • Curățarea facială
      • Hidrolate, ceturi și tonice
      • Măști și argile
    • Mâini și picioare

      Mâini și picioare

      Vezi tot: Mâini și picioare →
      • Tratamente pentru bătături, durități și halluci
      • Îngrijirea picioarelor
      • Îngrijirea mâinilor
    • Cosmetice pentru păr

      Cosmetice pentru păr

      Vezi tot: Cosmetice pentru păr →
      • Balsamuri
      • Vopsirea părului
      • Măști pentru păr
      • Uleiuri, seruri și spray-uri pentru păr
      • Șampoane
    • Igienă intimă

      Igienă intimă

      Vezi tot: Igienă intimă →
      • Geluri și săpunuri
      • Absorbante, proteje-slip, tampoane
    • Îngrijirea orală

      Îngrijirea orală

      Vezi tot: Îngrijirea orală →
      • Ape de gură
      • Periuțe de dinți
      • Paste de dinți
      • Capete de periuță de schimb
    • Protecție solară

      Protecție solară

      Vezi tot: Protecție solară →
      • Creme și loțiuni cu protecție solară
    Vezi tot: Frumusețe →
  • Machiaj
    • Machiaj
    • Machiaj pentru față

      Machiaj pentru față

      Vezi tot: Machiaj pentru față →
      • Creme BB și CC
      • Fonduri de ten
      • Fonduri de ten cu pernuță
      • Alte produse de machiaj pentru față
    • Machiaj pentru buze

      Machiaj pentru buze

      Vezi tot: Machiaj pentru buze →
      • Rujuri
      • Rujuri lichide și lucioase
      • Îngrijire pentru buze
    • Machiaj pentru ochi

      Machiaj pentru ochi

      Vezi tot: Machiaj pentru ochi →
      • Rimel
    • Instrumente și accesorii pentru machiaj
    Vezi tot: Machiaj →
  • Mamă și bebeluș
    • Mamă și bebeluș
    • Sarcină și maternitate

      Sarcină și maternitate

      Vezi tot: Sarcină și maternitate →
      • Planificarea sarcinii și teste
      • Îngrijire în sarcină
      • Sănătate în timpul sarcinii
      • Alăptare
      • Îngrijirea pielii și a corpului
    • Hrănirea copiilor

      Hrănirea copiilor

      Vezi tot: Hrănirea copiilor →
      • Tetine pentru biberoane
      • Biberoane
      • Căni pentru copii
      • Accesorii pentru hrănire
      • Depozitarea alimentelor
    • Sănătatea copiilor
    • Igiena copiilor
    • Nutriția copiilor
    • Suzete
    Vezi tot: Mamă și bebeluș →
  • Acasă
    • Acasă
    • Aromaterapie
      • Difuzoare și nebulizatoare
      • Seturi de uleiuri esențiale
      • Uleiuri esențiale individuale
      • Uleiuri parfumate
      • Bețișoare de tămâie
    • Protecția auzului
      • Căști de protecție
      • Accesorii pentru dopuri de urechi
      • Dopuri de urechi
    • Îngrijirea casei și curățenia
      • Produse de curățare pentru baie
      • Eco Zone 🍃
      • Produse de curățare pentru bucătărie
      • Produse de spălat
      • Produse de curățare universale
      • Neutralizatori de mirosuri
    • Protecția împotriva insectelor și căpușelor
      • Repelente electronice pentru căpușe
      • Repelente pentru insecte
    • Animale de companie
      • Accesorii pentru animale
      • Mâncare și gustări pentru animale
      • Îngrijirea și igiena animalelor
      • Suplimente pentru animale
      • Protecția împotriva căpușelor și purecilor
    • Accesorii pentru saună
      • Ulei esențial pentru saună
      • Unelte și echipamente pentru saună
    • Filtrarea apei și sticle
      • Sticle de apă
      • Filtre de apă
  • Sănătate
    • Sănătate
    • Alimentație sănătoasă

      Alimentație sănătoasă

      Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
      • Băuturi și amestecuri
      • Mic dejun și cereale
      • Cafea și ceai
      • Uleiuri și oțeturi
      • Băuturi sănătoase și sucuri
      • Gustări sănătoase
      • Ierburi și condimente
      • Dulcețuri, miere și creme dulci
      • Unt de nuci
      • Paste și tăiței
      • Sosuri și condimente
      • Nutriție sportivă
      • Alternative la zahăr
      • Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
    • Sănătate intimă

      Sănătate intimă

      Vezi tot: Sănătate intimă →
      • Prezervative
      • Lubrifianți și îngrijire intimă
      • Produse wellness pentru adulți
    • Produse medicale și teste
    Vezi tot: Sănătate →
  • Mărci
    • Mărci
    • Mărcile noastre
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Mărci populare
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Mărci noi
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Vezi tot: Mărci →

    Mărci

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Reduceri
  • Sezonul imunitar
  1. Acasă
  2. Vitamine și suplimente
  3. Vitamine

Vitamine

(1004 produse)
  • Vitamina A
  • Vitamina B
  • Vitamina C
  • Vitamina D
  • Vitamina E
  • Vitamina K
  • Multivitamine
  • Cele mai relevante
  • Cel mai bine vândut
  • Alfabetic, A-Z
  • Alfabetic, Z-A
  • Preț, de la mic la mare
  • Preț, de la mare la mic
  • Data, de la vechi la nou
  • Data, de la nou la vechi
Vizualizați ca

  • Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml

    Carlson Labs

    Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml

    No reviews
    Preț normal 100,79 lei
    Preț unitar9.785,44 lei /l
    Vezi detalii
  • Starpharma Tropiko Multivitamin Lollipop, Sugar-Free - 8 g

    Starpharma

    Starpharma Tropiko Acadea multivitaminică, fără zahăr - 8 g

    No reviews
    Preț normal 8,99 lei
    Preț unitar8,99 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Alg-Börje Vitamin D3 2500 IU - 90 Tablets
    10% reducere

    Alg-Börje

    Alg-Börje Vitamina D3 2500 UI - 90 de comprimate

    No reviews
    Preț de vânzare 63,07 lei Preț normal 70,29 lei
    Preț unitar0,70 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Activlab Pharma Electrovit for Diabetics, Lemon - 20 Effervescent Tablets

    Activlab

    Activlab Pharma Electrovit pentru diabetici, Lămâie - 20 de comprimate efervescente

    No reviews
    Preț normal 19,19 lei
    Preț unitar0,96 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Starpharma Vitamin C 1000 mg - 20 Effervescent Tablets

    Starpharma

    Starpharma Vitamina C 1000 mg – 20 comprimate efervescente

    No reviews
    Preț normal 17,99 lei
    Preț unitar0,90 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Pokusa for Health Zdrovaśki Multivitamin Treats for Dogs - 160 g
    Epuizat

    Pokusa for Health

    Pokusa for Health Zdrovaśki Multivitamine pentru câini - 160 g

    No reviews
    Preț normal 60,09 lei
    Preț unitar375,56 lei /kg
    Vezi detalii
  • Starpharma Aller Stop - 20 Effervescent Tablets
    11% reducere

    Starpharma

    Starpharma Aller Stop – 20 de comprimate efervescente

    No reviews
    Preț de vânzare 19,18 lei Preț normal 21,59 lei
    Preț unitar0,96 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Starpharma Mniaminki Vitamin C 250 mg, Orange - 60 Lozenges Starpharma Mniaminki Vitamin C 250 mg, Orange - 60 Lozenges

    Starpharma

    Starpharma Mniaminki Vitamina C 250 mg, Portocale – 60 pastile

    No reviews
    Preț normal 25,79 lei
    Preț unitar0,43 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Starpharma Mniamki Vitamin D3 Lozenges, Pineapple - 60 Lozenges

    Starpharma

    Pastile Starpharma Mniamki cu vitamina D3, cu aromă de ananas – 60 de pastile

    No reviews
    Preț normal 25,79 lei
    Preț unitar0,43 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Aura Herbals Vitamin C 1000 mg Quali-C - 120 Capsules
    10% reducere

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamina C 1000 mg Quali-C - 120 capsule

    No reviews
    Preț de vânzare 79,97 lei Preț normal 88,99 lei
    Preț unitar
    Vezi detalii
  • Formeds OLICAPS ADEK - 60 Capsules
    5% reducere

    Formeds

    Formeds OLICAPS ADEK - 60 de capsule

    No reviews
    Preț de vânzare 129,10 lei Preț normal 135,89 lei
    Preț unitar2,15 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Formeds Olicaps K2 D3 - 60 Capsules
    10% reducere

    Formeds

    Formeds Olicaps K2 D3 - 60 capsule

    No reviews
    Preț de vânzare 92,57 lei Preț normal 103,39 lei
    Preț unitar1,54 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Aura Herbals Selenium 200 mcg - 60 Capsules Aura Herbals Selenium 200 mcg - 60 Capsules
    15% reducere

    Aura Herbals

    Aura Herbals Seleniu 200 mcg – 60 de capsule

    No reviews
    Preț de vânzare 29,98 lei Preț normal 35,39 lei
    Preț unitar0,50 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • NOW Foods Potassium Gluconate 99 mg - 100 Tablets
    5% reducere

    Now Foods

    Now Foods Gluconat de potasiu 99 mg – 100 comprimate

    No reviews
    Preț de vânzare 48,50 lei Preț normal 51,09 lei
    Preț unitar0,49 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • NOW Foods Boron 3 mg - 100 Vegan Capsules
    Epuizat

    Now Foods

    Now Foods Bor 3 mg – 100 de capsule vegane

    No reviews
    Preț normal 42,09 lei
    Preț unitar0,42 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU - 90 Capsules

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamina D3 4000 UI - 90 capsule

    No reviews
    Preț normal 51,69 lei
    Preț unitar0,57 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Natural Vitality CALM Magnesium 180 mg - 60 Gummies

    Natural Vitality

    Natural Vitality Calm Magneziu 180 mg - 60 jeleuri

    No reviews
    Preț normal 77,59 lei
    Preț unitar1,29 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Activlab Vitamin C 1000 mg - 60 Capsules

    Activlab

    Activlab Vitamina C 1000 mg - 60 capsule

    No reviews
    Preț normal 60,09 lei
    Preț unitar1,00 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum - 50 ml iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum - 50 ml iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum - 50 ml
    10% reducere

    iUNIK

    IUNIK Ser de sinergie cu propolis și vitamine - 50 ml

    No reviews
    Preț de vânzare 81,70 lei Preț normal 90,79 lei
    Preț unitar163,40 lei /100ml
    Vezi detalii
  • Now Foods Vitamin E 400 IU Natural - 250 Capsules

    Now Foods

    Now Foods Vitamina E 400 UI naturală – 250 de capsule

    No reviews
    Preț normal 241,69 lei
    Preț unitar0,97 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Progress Labs Acerola Vitamin C Lozenges 250 mg - 120 Lozenges
    30% reducere

    Progress Labs

    Progress Labs Pastile cu vitamina C din acerola 250 mg - 120 pastile

    No reviews
    Preț de vânzare 34,84 lei Preț normal 49,89 lei
    Preț unitar
    Vezi detalii
  • NOW Foods Prostate Support - 180 Softgels

    Now Foods

    Now Foods Prostate Support - 180 capsule moi

    No reviews
    Preț normal 276,59 lei
    Preț unitar1,54 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Olimp Ginseng Vita-Complex Shot - 25 ml

    Olimp

    Olimp Ginseng Vita-Complex Shot - 25 ml

    No reviews
    Preț normal 8,99 lei
    Preț unitar35,96 lei /100ml
    Vezi detalii
  • Olimp Ginseng Vita-Complex Active - 60 Capsules

    Olimp

    Olimp Ginseng Vita-Complex Active - 60 de capsule

    No reviews
    Preț normal 74,49 lei
    Preț unitar1,24 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Anterior
  • Page 41 / 42
  • 1
  • …
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • Următorul

Înțelegerea rolului vital al vitaminelor în sănătate și bunăstare

Vitaminele sunt compuși organici esențiali care joacă un rol crucial în menținerea unei funcții optime a organismului. Aceste substanțe nutritive vitale sunt indispensabile pentru diverse procese fiziologice, iar deficiențele lor pot duce la probleme de sănătate semnificative. Atunci când organismul nu dispune de suficiente vitamine, persoanele se pot confrunta cu oboseală generală, tulburări de dispoziție, și slăbirea imunității, ceea ce le face mai susceptibile TiB le la boli.

În timp ce fructele și legumele servesc drept surse principale de vitamine, anumiți nutrienți sunt mai predispuși la deficiențe. De exemplu, vitamina D, sintetizată de organism prin expunerea la lumina soarelui, devine insuficientă în timpul lunilor de toamnă și iarnă. În astfel de cazuri, suplimentele alimentare pot ajuta în mod eficient la menținerea nivelului adecvat de vitamine.

Clasificarea vitaminelor: Solubile în apă și solubile în grăsimi

Vitaminele sunt clasificate în două grupe principale pe baza solubilității lor:

  • Vitamine solubile în apă: Acest grup include biotina, acidul pantotenic, și vitaminele din complexul B, cum ar fi B12 și B1. Aceste vitamine sunt asociate cu modificări metabolice în țesuturi și acționează ca coenzime.
  • Vitamine liposolubile: Această categorie cuprinde vitaminele A, K , și E. Spre deosebire de omologii lor hidrosolubili, aceste vitamine au funcții de reglementare și tind să se acumuleze în organism.

Importanța vitaminelor în timpul sarcinii

Sarcina este o perioadă critică care necesită o dietă stabilă și echilibrată pentru a susține fătul în dezvoltare. În timp ce obținerea vitaminelor din surse alimentare este ideală, menținerea unei diete perfecte poate fi o provocare. Ca urmare, multe femei însărcinate apelează la suplimente de vitamine pentru a asigura un aport adecvat de nutrienți.

Vitaminele cheie pentru femeile însărcinate includ:

  • Vitamina D3 : Deficiența în timpul sarcinii este asociată cu creșterea riscurilor de naștere prematură, greutate mică la naștere, și preeclampsie.
  • Acid folic: Nivelurile insuficiente pot duce la anemie și la creșterea riscului de defecte ale tubului neural. Suplimentele adecvate pot reduce aceste riscuri cu până la 70%.

Cine beneficiază de suplimentele de vitamine?

Decizia de a lua suplimente de vitamine depinde de diverși factori și de nevoile individuale. Grupurile specifice care pot beneficia de suplimente de vitamine includ:

  • Persoanele cu afecțiuni care împiedică absorbția vitaminelor
  • Persoanele care urmează diete care pot să nu îndeplinească necesarul zilnic de vitamine
  • Sportivii implicați în activități fizice intense care necesită un sprijin nutrițional suplimentar
  • Femeile însărcinate cu un necesar crescut de nutrienți

Complexele de vitamine oferă o modalitate eficientă de a aborda deficiențele și de a ameliora simptomele asociate. Suplimentele de înaltă calitate sub formă de tablete sau capsule asigură o absorbție optimă, ajutând la stabilizarea nivelului de vitamine din organism și susținând sănătatea și bunăstarea generală.

Medpak

Descoperă Medpak – destinația ta de încredere pentru produse premium de sănătate și wellness din 2014. Oferim suplimente alimentare, accesorii fitness și cosmetice atent selecționate din Cracovia, Polonia, clienților din întreaga Europă.

  • Facebook
  • Instagram
  • România (RON Lei)

Informații

  • Politica de confidențialitate
  • Politica de returnare
  • Termenii serviciului
  • Retragere din contract
  • Recomandă un produs

Serviciu clienți

  • Despre noi
  • Informații despre plată
  • Informații despre livrare
  • Returnări și schimburi
  • Impressum
  • Blog
  • Site-ul nostru en-gros
  • Contact

Contact

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Lun–Vin: 08:00-16:00

Contactează-ne acum

© 2026 Medpak.
Metode de plată acceptate
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Alegeți opțiunile

Articol adăugat în coșul de cumpărături.

Vizualizați coșul