Treci la conținut

Mărci greu de găsit, într-un singur magazin

Mărci greu de găsit în țara dumneavoastră, toate într-un singur magazin

Ajutor și contact
  • România (RON Lei)
Medpak
Cont Cărucior
  • Vitamine și suplimente
    • Vitamine și suplimente
    • Aminoacizi

      Aminoacizi

      Vezi tot: Aminoacizi →
      • L-Arginină
      • L-Carnitină
      • L-Carnozină
      • L-Citrulină
      • L-Glutation
      • L-Glutamină
      • L-Lizină
      • L-Prolină
      • L-Teanină
      • L-Triptofan
      • L-Tirozină
      • N-Acetil cisteină (NAC)
      • Vezi tot: Aminoacizi →
    • Antioxidanți

      Antioxidanți

      Vezi tot: Antioxidanți →
      • Acid alfa-lipoic
      • Astaxantină
      • Coenzima Q10 (CoQ10)
      • Luteină și zeaxantină
      • Quercetină
      • Resveratrol
    • Plante

      Plante

      Vezi tot: Plante →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberină
      • Cascara Sagrada
      • Gheara de pisică (Uña de Gato)
      • Curcumină și turmeric
      • Rădăcină de păpădie
      • Gheara diavolului
      • Echinacea
      • Usturoi
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Palmier pitic
      • Trifoi roșu
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Vezi tot: Plante →
    • Minerale

      Minerale

      Vezi tot: Minerale →
      • Crom
      • Calciu
      • Iod
      • Fier
      • Magneziu
      • Potasiu
      • Seleniu
      • Silice
      • Zinc
      • Vezi tot: Minerale →
    • Vitamine

      Vitamine

      Vezi tot: Vitamine →
      • Vitamina A
      • Vitamina B
      • Vitamina C
      • Vitamina D
      • Vitamina E
      • Vitamina K
      • Multivitamine
    • Ulei de pește și acizi grași omega (EPA, DHA)
    • Colagen
    • Probiotice
    • Melatonină
    • Alimente verzi și superalimente
    Vezi tot: Vitamine și suplimente →
  • Obiective de sănătate
    • Obiective de sănătate
    • Creier și funcții cognitive
    • Oase, articulații și cartilaje
    • Sănătate cardiovasculară
    • Detoxifiere și purificare
    • Sistem digestiv
    • Energie
    • Ochi și vedere
    • Păr, piele și unghii
    • Sistem imunitar
    • Rinichi și tract urinar
    • Sistem respirator
    • Somn
    • Slăbire
    • Sănătatea bărbaților
    • Sănătatea femeilor
    Vezi tot: Obiective de sănătate →
  • Sport
    • Sport
    • Carbohidrați

      Carbohidrați

      Vezi tot: Carbohidrați →
      • Carbo
      • Geluri energetice
      • Băuturi izotonice
    • Creatină

      Creatină

      Vezi tot: Creatină →
      • Creatină malat
      • Creatină monohidrat
    • Pre-antrenament

      Pre-antrenament

      Vezi tot: Pre-antrenament →
      • Stimulente pre-antrenament
      • Pompă pre-antrenament
      • Șuturi pre-antrenament
      • Stimulente
    • Pulberi proteice

      Pulberi proteice

      Vezi tot: Pulberi proteice →
      • Proteină vegetală
      • Amestecuri de proteină din zer
      • Concentrat de proteină din zer (WPC)
      • Izolat de proteină din zer (WPI)
    • Creșterea în greutate

      Creșterea în greutate

      Vezi tot: Creșterea în greutate →
      • Gainer-uri
    • Ardători de grăsime
    • Recuperare
    • Amplificatori de testosteron
    Vezi tot: Sport →
  • Frumusețe
    • Frumusețe
    • Baie și duș

      Baie și duș

      Vezi tot: Baie și duș →
      • Accesorii de baie
      • Bombe de baie și săruri
      • Exfoliante corporale
      • Geluri de duș
      • Săpunuri
    • Cosmetice corporale

      Cosmetice corporale

      Vezi tot: Cosmetice corporale →
      • Deodorante și antiperspirante
      • Loțiuni, unturi, creme și uleiuri corporale
    • Cosmetice faciale

      Cosmetice faciale

      Vezi tot: Cosmetice faciale →
      • Creme pentru ochi
      • Creme faciale
      • Acizi, uleiuri și seruri faciale
      • Curățarea facială
      • Hidrolate, ceturi și tonice
      • Măști și argile
    • Mâini și picioare

      Mâini și picioare

      Vezi tot: Mâini și picioare →
      • Tratamente pentru bătături, durități și halluci
      • Îngrijirea picioarelor
      • Îngrijirea mâinilor
    • Cosmetice pentru păr

      Cosmetice pentru păr

      Vezi tot: Cosmetice pentru păr →
      • Balsamuri
      • Vopsirea părului
      • Măști pentru păr
      • Uleiuri, seruri și spray-uri pentru păr
      • Șampoane
    • Igienă intimă

      Igienă intimă

      Vezi tot: Igienă intimă →
      • Geluri și săpunuri
      • Absorbante, proteje-slip, tampoane
    • Îngrijirea orală

      Îngrijirea orală

      Vezi tot: Îngrijirea orală →
      • Ape de gură
      • Periuțe de dinți
      • Paste de dinți
      • Capete de periuță de schimb
    • Protecție solară

      Protecție solară

      Vezi tot: Protecție solară →
      • Creme și loțiuni cu protecție solară
    Vezi tot: Frumusețe →
  • Machiaj
    • Machiaj
    • Machiaj pentru față

      Machiaj pentru față

      Vezi tot: Machiaj pentru față →
      • Creme BB și CC
      • Fonduri de ten
      • Fonduri de ten cu pernuță
      • Alte produse de machiaj pentru față
    • Machiaj pentru buze

      Machiaj pentru buze

      Vezi tot: Machiaj pentru buze →
      • Rujuri
      • Rujuri lichide și lucioase
      • Îngrijire pentru buze
    • Machiaj pentru ochi

      Machiaj pentru ochi

      Vezi tot: Machiaj pentru ochi →
      • Rimel
    • Instrumente și accesorii pentru machiaj
    Vezi tot: Machiaj →
  • Mamă și bebeluș
    • Mamă și bebeluș
    • Sarcină și maternitate

      Sarcină și maternitate

      Vezi tot: Sarcină și maternitate →
      • Planificarea sarcinii și teste
      • Îngrijire în sarcină
      • Sănătate în timpul sarcinii
      • Alăptare
      • Îngrijirea pielii și a corpului
    • Hrănirea copiilor

      Hrănirea copiilor

      Vezi tot: Hrănirea copiilor →
      • Tetine pentru biberoane
      • Biberoane
      • Căni pentru copii
      • Accesorii pentru hrănire
      • Depozitarea alimentelor
    • Sănătatea copiilor
    • Igiena copiilor
    • Nutriția copiilor
    • Suzete
    Vezi tot: Mamă și bebeluș →
  • Acasă
    • Acasă
    • Aromaterapie
      • Difuzoare și nebulizatoare
      • Seturi de uleiuri esențiale
      • Uleiuri esențiale individuale
      • Uleiuri parfumate
      • Bețișoare de tămâie
    • Protecția auzului
      • Căști de protecție
      • Accesorii pentru dopuri de urechi
      • Dopuri de urechi
    • Îngrijirea casei și curățenia
      • Produse de curățare pentru baie
      • Eco Zone 🍃
      • Produse de curățare pentru bucătărie
      • Produse de spălat
      • Produse de curățare universale
      • Neutralizatori de mirosuri
    • Protecția împotriva insectelor și căpușelor
      • Repelente electronice pentru căpușe
      • Repelente pentru insecte
    • Animale de companie
      • Accesorii pentru animale
      • Mâncare și gustări pentru animale
      • Îngrijirea și igiena animalelor
      • Suplimente pentru animale
      • Protecția împotriva căpușelor și purecilor
    • Accesorii pentru saună
      • Ulei esențial pentru saună
      • Unelte și echipamente pentru saună
    • Filtrarea apei și sticle
      • Sticle de apă
      • Filtre de apă
  • Sănătate
    • Sănătate
    • Alimentație sănătoasă

      Alimentație sănătoasă

      Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
      • Băuturi și amestecuri
      • Mic dejun și cereale
      • Cafea și ceai
      • Uleiuri și oțeturi
      • Băuturi sănătoase și sucuri
      • Gustări sănătoase
      • Ierburi și condimente
      • Dulcețuri, miere și creme dulci
      • Unt de nuci
      • Paste și tăiței
      • Sosuri și condimente
      • Nutriție sportivă
      • Alternative la zahăr
      • Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
    • Sănătate intimă

      Sănătate intimă

      Vezi tot: Sănătate intimă →
      • Prezervative
      • Lubrifianți și îngrijire intimă
      • Produse wellness pentru adulți
    • Produse medicale și teste
    Vezi tot: Sănătate →
  • Mărci
    • Mărci
    • Mărcile noastre
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Mărci populare
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Mărci noi
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Vezi tot: Mărci →

    Mărci

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Reduceri
  • Sezonul imunitar
  1. Acasă
  2. Vitamine și suplimente
  3. Minerale
  4. Calciu

Calciu

(49 produse)
  • Crom
  • Calciu
  • Iod
  • Fier
  • Magneziu
  • Potasiu
  • Seleniu
  • Silice
  • Zinc
  • Cele mai relevante
  • Cel mai bine vândut
  • Alfabetic, A-Z
  • Alfabetic, Z-A
  • Preț, de la mic la mare
  • Preț, de la mare la mic
  • Data, de la vechi la nou
  • Data, de la nou la vechi
Vizualizați ca

  • vitamine, minerale, probiotice și produse de îngrijire a pielii pentru toamnă


    Vezi acum
  • Ostrovit Vitamin D3 + K2 + Calcium - 90 Tablets Ostrovit Vitamin D3 + K2 + Calcium - 90 Tablets
    10% reducere

    Ostrovit

    Ostrovit Vitamina D3 + K2 + Calciu - 90 Tablete

    12 reviews
    Preț de vânzare 35,17 lei Preț normal 39,09 lei
    Preț unitar0,39 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Calcium & Magnesium - 100 Tablets Now Foods Calcium & Magnesium - 100 Tablets Now Foods Calcium & Magnesium - 100 Tablets

    Now Foods

    Now Foods Calciu și magneziu - 100 tablete

    1 review
    Preț normal 76,89 lei
    Preț unitar0,77 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Medverita Calcium Citrate 500 mg - 120 Capsules Medverita Calcium Citrate 500 mg - 120 Capsules Medverita Calcium Citrate 500 mg - 120 Capsules

    Medverita

    Medverita Citrat de calciu 500 mg - 120 capsule

    8 reviews
    Preț normal 31,29 lei
    Preț unitar0,26 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Calcium Citrate Pure Powder - 227 g

    Now Foods

    Now Foods Citrat de calciu pulbere pură - 227 g

    No reviews
    Preț normal 79,99 lei
    Preț unitar352,38 lei /kg
    Vezi detalii
  • Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules

    Swanson

    Swanson Citrat de calciu - 60 capsule

    1 review
    Preț normal 36,09 lei
    Preț unitar0,60 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • ChildLife Liquid Calcium with Magnesium, Natural Orange Flavor - 473 ml ChildLife Liquid Calcium with Magnesium, Natural Orange Flavor - 473 ml ChildLife Liquid Calcium with Magnesium, Natural Orange Flavor - 473 ml

    ChildLife

    ChildLife Calciu lichid cu magneziu, Aromă naturală de portocale - 473 ml

    3 reviews
    Preț normal 131,99 lei
    Preț unitar279,05 lei /l
    Vezi detalii
  • Aliness Calcium from Oyster Shell with Vitamin K2 MK-7 and D3 - 100 Tablets Aliness Calcium from Oyster Shell with Vitamin K2 MK-7 and D3 - 100 Tablets Aliness Calcium from Oyster Shell with Vitamin K2 MK-7 and D3 - 100 Tablets

    Aliness

    Aliness Calciu din coajă de stridie cu vitamina K2 MK-7 și D3 - 100 Tablete

    2 reviews
    Preț normal 66,19 lei
    Preț unitar0,66 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets
    Epuizat

    Solgar

    Solgar Complex de calciu avansat - 120 comprimate

    4 reviews
    Preț normal 276,59 lei
    Preț unitar2,30 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Pharmovit D3-Vit 4000 Active - 120 Softgels
    10% reducere

    Pharmovit

    Pharmovit D3-Vit 4000 Active - 120 capsule moi

    2 reviews
    Preț de vânzare 29,23 lei Preț normal 32,49 lei
    Preț unitar0,24 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets

    Swanson

    Swanson Citrat de calciu și vitamina D3 - 250 tablete

    3 reviews
    Preț normal 117,79 lei
    Preț unitar0,47 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Calcium & Magnesium - 120 Softgels Now Foods Calcium & Magnesium - 120 Softgels Now Foods Calcium & Magnesium - 120 Softgels

    Now Foods

    Now Foods Calciu și magneziu - 120 capsule moi

    2 reviews
    Preț normal 70,29 lei
    Preț unitar0,59 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Life Extension Calcium D-Glucarate 200 mg - 60 Capsules Life Extension Calcium D-Glucarate 200 mg - 60 Capsules

    Life Extension

    Life Extension D-Glucarat de calciu 200 mg - 60 capsule

    No reviews
    Preț normal 140,69 lei
    Preț unitar2,34 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Nutrend Flexit Drink Orange - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink Orange - 400 g

    3 reviews
    Preț normal 87,79 lei
    Preț unitar219,48 lei /kg
    Vezi detalii
  • Solgar Calcium Magnesium Plus Zinc - 250 Tablets
    Epuizat

    Solgar

    Solgar Calciu Magneziu Plus Zinc - 250 Tablete

    1 review
    Preț normal 129,29 lei
    Preț unitar0,52 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets
    Epuizat

    Solgar

    Solgar Calciu Magneziu Plus Boron - 250 Tablete

    4 reviews
    Preț normal 156,89 lei
    Preț unitar0,63 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Nutrend Flexit Drink Lemon - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink Lemon - 400 g

    2 reviews
    Preț normal 87,79 lei
    Preț unitar219,48 lei /kg
    Vezi detalii
  • Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Calciu 120 mg + Vitamina D3 - 120 capsule

    No reviews
    Preț normal 43,29 lei
    Preț unitar0,36 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Solgar Calcium Magnesium with Vitamin D3 - 150 Tablets

    Solgar

    Solgar Calciu Magneziu cu vitamina D3 - 150 comprimate

    1 review
    Preț normal 105,19 lei
    Preț unitar0,70 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Protego Calcium Effervescent - 20 Tablets

    Salvum

    Protego Calciu efervescent - 20 tablete

    2 reviews
    Preț normal 14,39 lei
    Preț unitar0,72 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Nutrend Flexit Drink Grapefruit - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink Grapefruit - 400 g

    3 reviews
    Preț normal 87,79 lei
    Preț unitar219,48 lei /kg
    Vezi detalii
  • Life Extension Bone Restore with Vitamin K2 - 120 Capsules
    Epuizat

    Life Extension

    Life Extension Bone Restore cu vitamina K2 - 120 capsule

    No reviews
    Preț normal 161,69 lei
    Preț unitar1,35 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Nutrend Flexit Drink Strawberry - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink St RAW berry - 400 g

    No reviews
    Preț normal 89,59 lei
    Preț unitar223,98 lei /kg
    Vezi detalii
  • Nutrend Flexit Drink Peach - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink Peach - 400 g

    2 reviews
    Preț normal 88,39 lei
    Preț unitar220,98 lei /kg
    Vezi detalii
  • Anterior
  • Page 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Următorul

Înțelegerea rolului vital al calciului în corpul dumneavoastră

Calciul este un mineral fundamental care constituie 1,4% - 1,7% din greutatea corpului dumneavoastră,99% din acesta aflându-se în oase. Acest element esențial merge dincolo de susținerea sănătății oaselor ; acționează ca un cofactor pentru numeroase enzime, susține sistemul circulator, și asigură buna funcționare a mușchilor. Deși calciul este esențial pentru toată lumea, importanța sa este subliniată în special în timpul copilăriei și în alte etape cheie ale vieții.

Cum funcționează calciul în corpul dumneavoastră

Calciul joacă un rol esențial în construirea și menținerea unor oase puternice, sănătoase. Organismul dumneavoastră trebuie să își refacă în mod constant depozitele de calciu, deoarece o deficiență poate declanșa decalcifierea oaselor, ducând la pierderea oaselor și la creșterea susceptibilității TiB la fracturi. Dincolo de sănătatea oaselor, calciul îndeplinește diverse funcții vitale:

  • facilitează neurotransmisia prin conducerea impulsurilor nervoase
  • participă la procesele de coagulare a sângelui
  • reglează regenerarea celulară și reacțiile de fertilizare
  • controlează contracțiile musculare și eliberarea de hormoni

Asigurarea unui aport adecvat de calciu este crucială în special în perioadele de cerere crescută, cum ar fi sarcina, fazele de creștere rapidă, menopauza, și pentru adulții în vârstă care se confruntă cupierderea densității osoase legată de vârstă.

Calciu vs. var: Înțelegerea diferenței

Este important să faceți distincția între calciu și var, deoarece acestea sunt adesea confundate. Calciul este mineralul esențial care susține sănătatea oaselor și se găsește în suplimentele alimentare. Varul, pe de altă parte, este un produs chimic utilizat în agricultură și construcții și nu este potrivit pentru consumul uman. În timp ce calcarul, o rocă sedimentară care conține carbonat de calciu, este legată de calciu, este o substanță distinctă.

Calciu total: Un indicator cheie al sănătății

Calciul total este un parametru de diagnostic esențial măsurat în serul sanguin. Acest test ajută la evaluarea nivelurilor globale de calciu din organism și este utilizat în mod obișnuit pentru a monitoriza sănătatea oaselor, rinichilor, paratiroidelor, și a tractului digestiv. Măsurătorile regulate ale concentrației de calciu devin din ce în ce mai mult parte a examinărilor preventive ale sănătății pentru a detecta deficiențe potențiale la timp și pentru a permite intervenții în timp util.

Rolul esențial al calciului pentru sănătatea copiilor

Calciul este deosebit de vital pentru copii, jucând un rol esențial în dezvoltarea oaselor și creșterea generală. Importanța calciului este cea mai semnificativă în primii trei ani de viață, când oasele cresc și se dezvoltă rapid. Un aport adecvat de calciu în timpul copilăriei poate ajuta la prevenirea unor afecțiuni precum rahitismul și la reducerea riscului de osteoporoză mai târziu în viață.

Alimente bogate în calciu pentru o dietă echilibrată

În timp ce produsele lactate sunt surse bine cunoscute de calciu, multe alte alimente vă pot ajuta să vă satisfaceți nevoile de calciu:

  • Pește: Sardine, somon, și șproturi
  • Nuci și semințe: Migdale, alune, și semințe de susan
  • Legume: Kale, broccoli, varză de Bruxelles, și fasole verde
  • Alimente îmbogățite cu calciu: Cereale, sucuri de fructe, tofu, și alternative de lapte pe bază de plante

Atunci când alegeți produse lactate, optați pentru opțiuni cu conținut scăzut de grăsimi sau fără grăsimi pentru a evita consumul excesiv de grăsimi saturate. Amintiți-vă, că o dietă diversificată, bogată în alimente care conțin calciu, este esențială pentru menținerea nivelului optim de calciu și pentru susținerea sănătății generale.

Concluzie: Îmbrățișarea calciului pentru sănătate pe tot parcursul vieții

Înțelegerea importanței calciului și asigurarea unui aport adecvat sunt esențiale pentru menținerea oaselor puternice, a unei funcții musculare adecvate, și a sănătății generale pe tot parcursul vieții. Fie printr-o dietă echilibrată sau prin suplimente, prioritizarea aportului de calciu poate contribui semnificativ la bunăstarea dumneavoastră pe termen lung. Dacă sunteți îngrijorat cu privire la nivelurile de calciu sau luați în considerare suplimentarea, consultați un profesionist din domeniul sănătății pentru a determina cea mai bună abordare pentru nevoile dumneavoastră individuale.

Medpak

Descoperă Medpak – destinația ta de încredere pentru produse premium de sănătate și wellness din 2014. Oferim suplimente alimentare, accesorii fitness și cosmetice atent selecționate din Cracovia, Polonia, clienților din întreaga Europă.

  • Facebook
  • Instagram
  • România (RON Lei)

Informații

  • Politica de confidențialitate
  • Politica de returnare
  • Termenii serviciului
  • Retragere din contract
  • Recomandă un produs

Serviciu clienți

  • Despre noi
  • Informații despre plată
  • Informații despre livrare
  • Returnări și schimburi
  • Impressum
  • Blog
  • Site-ul nostru en-gros
  • Contact

Contact

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Lun–Vin: 08:00-16:00

Contactează-ne acum

© 2026 Medpak.
Metode de plată acceptate
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Alegeți opțiunile

Articol adăugat în coșul de cumpărături.

Vizualizați coșul