Treci la conținut

Mărci greu de găsit, într-un singur magazin

Mărci greu de găsit în țara dumneavoastră, toate într-un singur magazin

Ajutor și contact
  • România (RON Lei)
Medpak
Cont Cărucior
  • Vitamine și suplimente
    • Vitamine și suplimente
    • Aminoacizi

      Aminoacizi

      Vezi tot: Aminoacizi →
      • L-Arginină
      • L-Carnitină
      • L-Carnozină
      • L-Citrulină
      • L-Glutation
      • L-Glutamină
      • L-Lizină
      • L-Prolină
      • L-Teanină
      • L-Triptofan
      • L-Tirozină
      • N-Acetil cisteină (NAC)
      • Vezi tot: Aminoacizi →
    • Antioxidanți

      Antioxidanți

      Vezi tot: Antioxidanți →
      • Acid alfa-lipoic
      • Astaxantină
      • Coenzima Q10 (CoQ10)
      • Luteină și zeaxantină
      • Quercetină
      • Resveratrol
    • Plante

      Plante

      Vezi tot: Plante →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberină
      • Cascara Sagrada
      • Gheara de pisică (Uña de Gato)
      • Curcumină și turmeric
      • Rădăcină de păpădie
      • Gheara diavolului
      • Echinacea
      • Usturoi
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Palmier pitic
      • Trifoi roșu
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Vezi tot: Plante →
    • Minerale

      Minerale

      Vezi tot: Minerale →
      • Crom
      • Calciu
      • Iod
      • Fier
      • Magneziu
      • Potasiu
      • Seleniu
      • Silice
      • Zinc
      • Vezi tot: Minerale →
    • Vitamine

      Vitamine

      Vezi tot: Vitamine →
      • Vitamina A
      • Vitamina B
      • Vitamina C
      • Vitamina D
      • Vitamina E
      • Vitamina K
      • Multivitamine
    • Ulei de pește și acizi grași omega (EPA, DHA)
    • Colagen
    • Probiotice
    • Melatonină
    • Alimente verzi și superalimente
    Vezi tot: Vitamine și suplimente →
  • Obiective de sănătate
    • Obiective de sănătate
    • Creier și funcții cognitive
    • Oase, articulații și cartilaje
    • Sănătate cardiovasculară
    • Detoxifiere și purificare
    • Sistem digestiv
    • Energie
    • Ochi și vedere
    • Păr, piele și unghii
    • Sistem imunitar
    • Rinichi și tract urinar
    • Sistem respirator
    • Somn
    • Slăbire
    • Sănătatea bărbaților
    • Sănătatea femeilor
    Vezi tot: Obiective de sănătate →
  • Sport
    • Sport
    • Carbohidrați

      Carbohidrați

      Vezi tot: Carbohidrați →
      • Carbo
      • Geluri energetice
      • Băuturi izotonice
    • Creatină

      Creatină

      Vezi tot: Creatină →
      • Creatină malat
      • Creatină monohidrat
    • Pre-antrenament

      Pre-antrenament

      Vezi tot: Pre-antrenament →
      • Stimulente pre-antrenament
      • Pompă pre-antrenament
      • Șuturi pre-antrenament
      • Stimulente
    • Pulberi proteice

      Pulberi proteice

      Vezi tot: Pulberi proteice →
      • Proteină vegetală
      • Amestecuri de proteină din zer
      • Concentrat de proteină din zer (WPC)
      • Izolat de proteină din zer (WPI)
    • Creșterea în greutate

      Creșterea în greutate

      Vezi tot: Creșterea în greutate →
      • Gainer-uri
    • Ardători de grăsime
    • Recuperare
    • Amplificatori de testosteron
    Vezi tot: Sport →
  • Frumusețe
    • Frumusețe
    • Baie și duș

      Baie și duș

      Vezi tot: Baie și duș →
      • Accesorii de baie
      • Bombe de baie și săruri
      • Exfoliante corporale
      • Geluri de duș
      • Săpunuri
    • Cosmetice corporale

      Cosmetice corporale

      Vezi tot: Cosmetice corporale →
      • Deodorante și antiperspirante
      • Loțiuni, unturi, creme și uleiuri corporale
    • Cosmetice faciale

      Cosmetice faciale

      Vezi tot: Cosmetice faciale →
      • Creme pentru ochi
      • Creme faciale
      • Acizi, uleiuri și seruri faciale
      • Curățarea facială
      • Hidrolate, ceturi și tonice
      • Măști și argile
    • Mâini și picioare

      Mâini și picioare

      Vezi tot: Mâini și picioare →
      • Tratamente pentru bătături, durități și halluci
      • Îngrijirea picioarelor
      • Îngrijirea mâinilor
    • Cosmetice pentru păr

      Cosmetice pentru păr

      Vezi tot: Cosmetice pentru păr →
      • Balsamuri
      • Vopsirea părului
      • Măști pentru păr
      • Uleiuri, seruri și spray-uri pentru păr
      • Șampoane
    • Igienă intimă

      Igienă intimă

      Vezi tot: Igienă intimă →
      • Geluri și săpunuri
      • Absorbante, proteje-slip, tampoane
    • Îngrijirea orală

      Îngrijirea orală

      Vezi tot: Îngrijirea orală →
      • Ape de gură
      • Periuțe de dinți
      • Paste de dinți
      • Capete de periuță de schimb
    • Protecție solară

      Protecție solară

      Vezi tot: Protecție solară →
      • Creme și loțiuni cu protecție solară
    Vezi tot: Frumusețe →
  • Machiaj
    • Machiaj
    • Machiaj pentru față

      Machiaj pentru față

      Vezi tot: Machiaj pentru față →
      • Creme BB și CC
      • Fonduri de ten
      • Fonduri de ten cu pernuță
      • Alte produse de machiaj pentru față
    • Machiaj pentru buze

      Machiaj pentru buze

      Vezi tot: Machiaj pentru buze →
      • Rujuri
      • Rujuri lichide și lucioase
      • Îngrijire pentru buze
    • Machiaj pentru ochi

      Machiaj pentru ochi

      Vezi tot: Machiaj pentru ochi →
      • Rimel
    • Instrumente și accesorii pentru machiaj
    Vezi tot: Machiaj →
  • Mamă și bebeluș
    • Mamă și bebeluș
    • Sarcină și maternitate

      Sarcină și maternitate

      Vezi tot: Sarcină și maternitate →
      • Planificarea sarcinii și teste
      • Îngrijire în sarcină
      • Sănătate în timpul sarcinii
      • Alăptare
      • Îngrijirea pielii și a corpului
    • Hrănirea copiilor

      Hrănirea copiilor

      Vezi tot: Hrănirea copiilor →
      • Tetine pentru biberoane
      • Biberoane
      • Căni pentru copii
      • Accesorii pentru hrănire
      • Depozitarea alimentelor
    • Sănătatea copiilor
    • Igiena copiilor
    • Nutriția copiilor
    • Suzete
    Vezi tot: Mamă și bebeluș →
  • Acasă
    • Acasă
    • Aromaterapie
      • Difuzoare și nebulizatoare
      • Seturi de uleiuri esențiale
      • Uleiuri esențiale individuale
      • Uleiuri parfumate
      • Bețișoare de tămâie
    • Protecția auzului
      • Căști de protecție
      • Accesorii pentru dopuri de urechi
      • Dopuri de urechi
    • Îngrijirea casei și curățenia
      • Produse de curățare pentru baie
      • Eco Zone 🍃
      • Produse de curățare pentru bucătărie
      • Produse de spălat
      • Produse de curățare universale
      • Neutralizatori de mirosuri
    • Protecția împotriva insectelor și căpușelor
      • Repelente electronice pentru căpușe
      • Repelente pentru insecte
    • Animale de companie
      • Accesorii pentru animale
      • Mâncare și gustări pentru animale
      • Îngrijirea și igiena animalelor
      • Suplimente pentru animale
      • Protecția împotriva căpușelor și purecilor
    • Accesorii pentru saună
      • Ulei esențial pentru saună
      • Unelte și echipamente pentru saună
    • Filtrarea apei și sticle
      • Sticle de apă
      • Filtre de apă
  • Sănătate
    • Sănătate
    • Alimentație sănătoasă

      Alimentație sănătoasă

      Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
      • Băuturi și amestecuri
      • Mic dejun și cereale
      • Cafea și ceai
      • Uleiuri și oțeturi
      • Băuturi sănătoase și sucuri
      • Gustări sănătoase
      • Ierburi și condimente
      • Dulcețuri, miere și creme dulci
      • Unt de nuci
      • Paste și tăiței
      • Sosuri și condimente
      • Nutriție sportivă
      • Alternative la zahăr
      • Vezi tot: Alimentație sănătoasă →
    • Sănătate intimă

      Sănătate intimă

      Vezi tot: Sănătate intimă →
      • Prezervative
      • Lubrifianți și îngrijire intimă
      • Produse wellness pentru adulți
    • Produse medicale și teste
    Vezi tot: Sănătate →
  • Mărci
    • Mărci
    • Mărcile noastre
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Mărci populare
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Mărci noi
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Vezi tot: Mărci →

    Mărci

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Reduceri
  • Sezonul imunitar
  1. Acasă
  2. Vitamine și suplimente
  3. Subiecte de sănătate
  4. Creier și cognitivă

Creier și cognitivă

(632 produse)
  • Creier și funcții cognitive
  • Oase, articulații și cartilaje
  • Sănătate cardiovasculară
  • Detoxifiere și purificare
  • Sistem digestiv
  • Energie
  • Ochi și vedere
  • Păr, piele și unghii
  • Sistem imunitar
  • Rinichi și tract urinar
  • Sistem respirator
  • Somn
  • Slăbire
  • Sănătatea bărbaților
  • Sănătatea femeilor
  • Cele mai relevante
  • Cel mai bine vândut
  • Alfabetic, A-Z
  • Alfabetic, Z-A
  • Preț, de la mic la mare
  • Preț, de la mare la mic
  • Data, de la vechi la nou
  • Data, de la nou la vechi
Vizualizați ca

  • Hepatica VemoHerb Ecdysterone (95% Beta-Ecdysterone) - 90 Capsules

    Hepatica

    Hepatica VemoHerb Ecdysterone (95% Beta-Ecdysterone) - 90 capsule

    3 reviews
    Preț normal 183,99 lei
    Preț unitar2,04 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Zinzino VIVA+ - 60 Tablets

    Zinzino

    Zinzino VIVA+ - 60 Tablete

    7 reviews
    Preț normal 252,99 lei
    Preț unitar4,22 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Swanson Ashwagandha Extract 450 mg - 60 Capsules Swanson Ashwagandha Extract 450 mg - 60 Capsules Swanson Ashwagandha Extract 450 mg - 60 Capsules Swanson Ashwagandha Extract 450 mg - 60 Capsules

    Swanson

    Swanson Ashwagandha Extract 450 mg - 60 capsule

    6 reviews
    Preț normal 46,19 lei
    Preț unitar0,77 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Wish Ashwagandha Extract 500 mg - 120 Capsules Wish Ashwagandha Extract 500 mg - 120 Capsules Wish Ashwagandha Extract 500 mg - 120 Capsules Wish Ashwagandha Extract 500 mg - 120 Capsules

    Wish Pharmaceutical

    Wish Ashwagandha Extract 500 mg - 120 capsule

    1 review
    Preț normal 59,99 lei
    Preț unitar0,50 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Hepatica Pure Glycine - 250 g

    Hepatica

    Hepatica Glicină pură - 250 g

    7 reviews
    Preț normal 36,09 lei
    Preț unitar144,36 lei /kg
    Vezi detalii
  • Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, Lemon Flavour - 473 ml Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, Lemon Flavour - 473 ml Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, Lemon Flavour - 473 ml

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, Aromă de lămâie - 473 ml

    6 reviews
    Preț normal 300,69 lei
    Preț unitar1.268,73 lei /l
    Vezi detalii
  • Aura Herbals Vitamin B Complex, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin B Complex, drops - 30 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamina B Complex, picături - 30 ml

    No reviews
    Preț normal 35,39 lei
    Preț unitar1.179,67 lei /l
    Vezi detalii
  • Now Foods Sunflower Liquid Lecithin - 473 ml Now Foods Sunflower Liquid Lecithin - 473 ml Now Foods Sunflower Liquid Lecithin - 473 ml

    Now Foods

    Now Foods Lecitină lichidă de floarea-soarelui - 473 ml

    5 reviews
    Preț normal 108,79 lei
    Preț unitar230,00 lei /l
    Vezi detalii
  • Skoczylas B-complex - 60 Capsules Skoczylas B-complex - 60 Capsules

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas B-complex - 60 capsule

    1 review
    Preț normal 59,39 lei
    Preț unitar0,99 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Medverita B-50 Methylated B-complex - 120 Capsules Medverita B-50 Methylated B-complex - 120 Capsules Medverita B-50 Methylated B-complex - 120 Capsules Medverita B-50 Methylated B-complex - 120 Capsules
    Epuizat

    Medverita

    Medverita B-50 Methylated B-complex - 120 capsule

    8 reviews
    Preț normal 93,19 lei
    Preț unitar0,78 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Sunflower Lecithin 1200 mg - 200 Capsules Now Foods Sunflower Lecithin 1200 mg - 200 Capsules Now Foods Sunflower Lecithin 1200 mg - 200 Capsules

    Now Foods

    Now Foods Lecitină de floarea-soarelui 1200 mg - 200 capsule

    10 reviews
    Preț normal 135,29 lei
    Preț unitar0,68 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Aliness Vitamin B Complex B-15 Methyl - 100 Veg Capsules Aliness Vitamin B Complex B-15 Methyl - 100 Veg Capsules Aliness Vitamin B Complex B-15 Methyl - 100 Veg Capsules

    Aliness

    Aliness Vitamina B Complex B-15 Metil - 100 capsule vegetariene

    4 reviews
    Preț normal 64,89 lei
    Preț unitar0,65 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Aliness GABA 750 mg - 100 Tablets Aliness GABA 750 mg - 100 Tablets Aliness GABA 750 mg - 100 Tablets
    Epuizat

    Aliness

    Aliness GABA 750 mg - 100 Tablete

    5 reviews
    Preț normal 42,59 lei
    Preț unitar0,43 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Aliness Vitamin B6 (P-5-P) 25 mg - 100 Tablets Aliness Vitamin B6 (P-5-P) 25 mg - 100 Tablets Aliness Vitamin B6 (P-5-P) 25 mg - 100 Tablets

    Aliness

    Aliness Vitamina B6 (P-5-P) 25 mg - 100 Tablete

    4 reviews
    Preț normal 48,69 lei
    Preț unitar0,49 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Zinzino BalanceOil+ Omega-3 Acids, Tutti Frutti - 300 ml

    Zinzino

    Zinzino BalanceOil+ Omega-3 Acids, Tutti Frutti - 300 ml

    6 reviews
    Preț normal 325,09 lei
    Preț unitar1.083,63 lei /l
    Vezi detalii
  • Skoczylas Silicon, Boron, Iodine (Horsetail, Bamboo, Algae) - 60 Capsules

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas Silicon, Bor, Iod (Coada calului, Bambus, Alge) - 60 capsule

    5 reviews
    Preț normal 59,99 lei
    Preț unitar1,00 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Magnesium Citrate 400 mg - 240 Veg Capsules Now Foods Magnesium Citrate 400 mg - 240 Veg Capsules Now Foods Magnesium Citrate 400 mg - 240 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods Citrat de magneziu 400 mg - 240 capsule vegetariene

    5 reviews
    Preț normal 174,29 lei
    Preț unitar0,73 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Magnesium Citrate 400 mg - 120 Veg Capsules Now Foods Magnesium Citrate 400 mg - 120 Veg Capsules Now Foods Magnesium Citrate 400 mg - 120 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods Citrat de magneziu 400 mg - 120 capsule vegetale

    4 reviews
    Preț normal 103,39 lei
    Preț unitar0,86 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Omega-3, 180 EPA / 120 DHA - 500 Softgels Now Foods Omega-3, 180 EPA / 120 DHA - 500 Softgels Now Foods Omega-3, 180 EPA / 120 DHA - 500 Softgels Now Foods Omega-3, 180 EPA / 120 DHA - 500 Softgels

    Now Foods

    Now Foods Omega-3,180 EPA / 120 DHA - 500 capsule moi

    9 reviews
    Preț normal 282,59 lei
    Preț unitar0,57 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Jarrow Formulas Citicoline (CDP Choline) 250 mg - 120 Capsules Jarrow Formulas Citicoline (CDP Choline) 250 mg - 120 Capsules Jarrow Formulas Citicoline (CDP Choline) 250 mg - 120 Capsules

    Jarrow Formulas

    Jarrow Formulas Citicoline (CDP Choline) 250 mg - 120 capsule

    3 reviews
    Preț normal 360,79 lei
    Preț unitar3,01 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Taurine Double Strength 1000 mg - 100 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods Taurină dublă rezistență 1000 mg - 100 capsule vegetale

    8 reviews
    Preț normal 60,09 lei
    Preț unitar0,60 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Now Foods Vitamin B-12 1000 mcg - 100 Lozenges Now Foods Vitamin B-12 1000 mcg - 100 Lozenges Now Foods Vitamin B-12 1000 mcg - 100 Lozenges

    Now Foods

    Now Foods Vitamina B-12 1000 mcg - 100 pastile

    3 reviews
    Preț normal 51,69 lei
    Preț unitar0,52 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Progress Labs Vitamin B Complex 200% - 120 Capsules Progress Labs Vitamin B Complex 200% - 120 Capsules Progress Labs Vitamin B Complex 200% - 120 Capsules Progress Labs Vitamin B Complex 200% - 120 Capsules
    Epuizat

    Progress Labs

    Progress Labs Vitamina B Complex 200% - 120 capsule

    5 reviews
    Preț normal 54,59 lei
    Preț unitar0,45 lei fiecare articol
    Vezi detalii
  • Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, lemon flavour - 237 ml Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, lemon flavour - 237 ml Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, lemon flavour - 237 ml
    Epuizat

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, aromă de lămâie - 237 ml

    9 reviews
    Preț normal 157,09 lei
    Preț unitar662,83 lei /l
    Vezi detalii
  • Anterior
  • Page 4 / 27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • …
  • 27
  • Următorul

Înțelegerea și îmbunătățirea memoriei și a concentrării: Un ghid cuprinzător

Deteriorarea memoriei și a concentrării sunt provocări comune cu care se confruntă persoanele de toate vârstele. În timp ce riscul de declin cognitiv crește odată cu vârsta, factori precum stilul de viață nesănătos și dietele dezechilibrate pot afecta pe oricine. Din fericire, există remedii și strategii naturale pentru a susține sănătatea generală a creierului, îmbunătățirea funcției cognitive, și abordarea acestor preocupări comune.

Factori care influențează memoria și atenția

Mai mulți factori cheie ne pot afecta abilitățile cognitive, inclusiv memoria și concentrarea:

  • Îmbătrânirea: Cauza naturală principală a declinului memoriei, deși efectele sale pot fi atenuate.
  • Stres: Nivelurile ridicate de stres, în special la tineri și copii, pot avea un impact negativ asupra întregului sistem nervos.
  • Deficiențe nutriționale: Lipsa de minerale și vitamine esențiale poate afecta funcția cognitivă.
  • Stil de viață sedentar: Activitatea fizică insuficientă, în special în aer liber, poate afecta sănătatea creierului.
  • Privarea de somn: Calitatea sau cantitatea slabă a somnului afectează în mod semnificativ consolidarea memoriei și atenția.
  • Dieta: Obiceiurile alimentare proaste pot contribui la declinul cognitiv și la reducerea atenției.
  • Multitasking și supraîncărcarea cu informații: Graba constantă și încercarea de a jongla cu mai multe sarcini pot deteriora memoria și concentrarea.

Strategii naturale pentru îmbunătățirea memoriei și a concentrării

Îmbunătățirea funcției cognitive implică o abordare cu mai multe fațete. Iată câteva strategii eficiente:

1. Sprijin nutrițional

  • Minerale esențiale: magneziu, zinc, și seleniu joacă roluri cruciale în sănătatea creierului.
  • Vitaminele B: B3, B6, și B12 sunt deosebit de importante pentru funcția cognitivă, în special pentru adulții în vârstă.
  • Acizii grași Omega-3: DHA și EPA susțin structura și funcția creierului.

Colecția noastră Brain & Cognitive Health oferă o gamă de suplimente special formulate pentru a susține funcționarea optimă a creierului, inclusiv produse bogate în acești nutrienți esențiali.

2. Suplimente pe bază de plante și stimulente naturale

  • Ginkgo Biloba: Poate îmbunătăți circulația sângelui la nivelul creierului și spori memoria.
  • Guarana: O sursă naturală de cafeină care poate stimula energia și concentrarea, deosebit de benefică pentru studenți.
  • Ginseng: Poate ajuta la îmbunătățirea funcției cognitive și la reducerea oboselii mentale.
  • Lecitină: Susține sănătatea creierului și poate îmbunătăți memoria.

3. Modificări ale stilului de viață

  • Exerciții fizice regulate: Crește fluxul sanguin către creier și promovează neuroplasticitatea.
  • Somn de calitate: Vizați 7-9 ore de somn pe noapte pentru a susține consolidarea memoriei și atenția.
  • Gestionarea stresului: Practicați mindfulness, meditație, sau yoga pentru a reduce nivelul de stres și a îmbunătăți concentrarea.
  • Stimulare mentală: Participați la puzzle-uri, învățarea de noi abilități, sau interacțiuni sociale pentru a vă menține mintea activă.

Recomandări specifice vârstei pentru îmbunătățirea cognitivă

Pentru persoanele în vârstă:

Concentrați-vă asupra suplimentelor care susțin sănătatea generală a creierului și pot ajuta la încetinirea declinului cognitiv:

  • Vitamine din complexul B (B3, B6, B12)
  • Zinc și seleniu
  • Magneziu chelat bine absorbit
  • Acizi grași Omega-3

Pentru copii și adolescenți:

Susțineți învățarea și concentrarea cu stimulente naturale de energie și îmbunătățire a memoriei:

  • Guarana (în doze adecvate)
  • Lecitină
  • Ginkgo biloba
  • Cafeină (cu moderație și sub îndrumare)

Pentru suplimentarea sigură și eficientă a copiilor și adolescenților, luați în considerare produsele noastre Colecția Sănătatea copiilor .

Implementarea unei strategii cuprinzătoare pentru sănătatea creierului

Pentru a maximiza funcția cognitivă și a susține sănătatea generală a creierului:

  1. Evaluați-vă obiceiurile actuale: Identificați domeniile din stilul dvs. de viață care vă pot afecta funcția cognitivă.
  2. Consultați un profesionist din domeniul sănătății: Obțineți sfaturi personalizate privind suplimentele și modificările stilului de viață.
  3. Implementați schimbări treptate: Începeți cu mici modificări, durabile ale dietei și rutinei dumneavoastră.
  4. Alegeți suplimente adecvate: Selectați capsule, pentru memorie și concentrare de înaltă calitate, pastile, sau siropuri care să vă satisfacă nevoile specifice.
  5. Prioritizați activitatea fizică: Încorporați exerciții fizice regulate, în special activități în aer liber, în rutina dumneavoastră.
  6. Optimizați-vă somnul: Stabiliți un program de somn constant și creați un mediu propice somnului.
  7. Practicați Mindfulness: Încorporați tehnici de reducere a stresului în viața de zi cu zi pentru a susține sănătatea cognitivă generală.

Concluzie: O abordare holistică a sănătății cognitive

Îmbunătățirea memoriei și a concentrării necesită o abordare cuprinzătoare care abordează nutriția, stilul de viață, și suplimentele specifice. Prin selectarea cu atenție a strategiilor adecvate de îmbunătățire cognitivă, vă puteți îmbunătăți capacitatea de a lucra eficient, de a învăța rapid, și de a da tot ce aveți mai bun în diverse activități care necesită acuitate mentală.

Amintiți-vă, că cheia pentru restabilirea eficienței sistemului nervos și maximizarea funcției memoriei constă într-o combinație de îmbunătățiri alimentare, un stil de viață activ, și suplimente adecvate. Cu un efort constant și cu sprijinul potrivit, vă puteți îmbunătăți semnificativ abilitățile cognitive și vă puteți menține sănătatea optimă a creierului pe tot parcursul vieții.

Medpak

Descoperă Medpak – destinația ta de încredere pentru produse premium de sănătate și wellness din 2014. Oferim suplimente alimentare, accesorii fitness și cosmetice atent selecționate din Cracovia, Polonia, clienților din întreaga Europă.

  • Facebook
  • Instagram
  • România (RON Lei)

Informații

  • Politica de confidențialitate
  • Politica de returnare
  • Termenii serviciului
  • Retragere din contract
  • Recomandă un produs

Serviciu clienți

  • Despre noi
  • Informații despre plată
  • Informații despre livrare
  • Returnări și schimburi
  • Impressum
  • Blog
  • Site-ul nostru en-gros
  • Contact

Contact

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Lun–Vin: 08:00-16:00

Contactează-ne acum

© 2026 Medpak.
Metode de plată acceptate
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Alegeți opțiunile

Articol adăugat în coșul de cumpărături.

Vizualizați coșul